52 переглядiв

2 вересня – день закінчення Другої світової війни

10

 

2 вересня –  день закінчення Другої світової війни

          Цього дня в 1945 році був підписаний Акт про повну капітуляцію Японії, згідно з яким усі військові дії були припинені. Найжорстокіша в історії війна тривала шість років та охопила всі континенти. Це був найкривавіший глобальний конфлікт, під час якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.  

         Історики засвідчують, що вклад України в цю перемогу має значну вагу. Наші співвітчизники брали активну участь у найвизначніших подіях Другої світової не тільки як рядовий бойовий склад, а й командний. Чималих страждань Україні приніс, на жаль, і повоєнний час.  За інформацією Інституту національної пам’яті, прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять 8-10 млн. осіб.

         З метою гідного вшанування подвигу українського народу, його визначної ролі у перемозі в Другій світовій війні, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України, враховуючи протиепідемічні заходи,  упродовж тижня  в закладах освіти, спорту та культури Ізюмської громади відбудуться заходи, які покликані гідно вшанувати подвиг українського народу, його визначний внесок у перемогу, увічнення пам’яті  загиблих воїнів, жертв війни.

          Вічна пам’ять загиблим! Вічна пам’ять героям!

 

Електронна платформа Громадський бюджет