Офіційний сайт міста Ізюм

375 переглядiв

Інтерв’ю з начальником управління молоді, спорту та іміджевих проектів

  Вишняков-0-11-25-194

       В сучасних умовах всебічний і гармонійний розвиток молодої людини є не тільки бажаним, а й життєво необхідним. Фізичний гарт є невід’ємною складовою гармонійного розвитку молоді, що є, в свою чергу, запорукою майбутнього держави, майбутнього нашого міста. Одним з напрямків, який впливає на стан здоров’я, є активно-спортивний спосіб життя, який має особливе значення для людей молодого віку. Саме цим питанням опікується управління молоді, спорту та іміджевих проектів на чолі з Ярославом Євгеновичем Вишняковим.

       1. Ярославе Євгеновичу, коли рік тому Ви стали очільником управління молоді, спорту та іміджевих проектів Ізюмської міської ради, Ви пішли новаторським і можна так сказати реформаторським шляхом. Адже за цей період багато чого змінилось у спортивному житті міста, молодіжний рух набрав нові оберти, разом з тим інфраструктура галузі. Тож які Ваші ідеї було втілено у життя і які наразі очікують своєї реалізації?

 

       В першу чергу вітаю всіх глядачів. У 2016 році після проходження відкритого конкурсу комісія рекомендувала мене на посаду начальника управління і Ізюмський міський голова Валерій Марченко виказав мені, на той час 26 річному ізюмчанину, довіру, призначивши керувати галузями спорту, молоді та іміджу міста.

       Я розумів, що з боку міського голови було досить ризиково довірити велику ділянку життєдіяльності міста молодій людині, тому з перших кроків я намагався цю довіру виправдати і підходити до роботи зі свіжим поглядом.

       Що важливо, весь цей час я відчуваю справжню підтримку Валерія Віталійовича, відчуваю з боку команди готовність втілювати інновації і обирати саме сучасні рішення, які раніше в нашому місті не практикувались.

       Як почалась робота? По-перше, я поставив собі задачу створити в управлінні команду фахівців і запустити злагоджений механізм, де кожен би професійно виконував свою ділянку роботи. І сьогодні безпосередньо в управлінні працює семеро людей, за результати яких я можу поручитись.

       По-друге, Валерій Марченко поставив чітку задачу – об’єднати міський спорт, як в юридичному полі так і в реальному житті.

       До нашого приходу ізюмський спорт був розрізнений – між працівниками галузі існували непорозуміння і навіть штучна конкуренція. Єдиний, по-суті, колектив ДЮСШ був навмисно розділений попереднім начальником спорту і для одних створювались тепличні умови, іншим же, хто йому не подобався робились всебічні перешкоди.

       Ми з цим покінчили раз і назавжди, об’єднавши працівників спорту в одну потужну ДЮСШ, яка сьогодні дає зовсім інші, якісні результати. І сьогодні ізюмський спорт – це єдина команда, яка разом крокує до спільної мети.

       2. Розкажіть про здобутки наших спортсменів.

       Щотижня ізюмські спортсмени прославляють рідне місто на змаганнях всіх рівнів, ми постійно розповідаємо про їх здобутки в місцевих ЗМІ, соціальних мережах та через офіційний сайт. Однак серед всього є факти, які на мою думку, є показовими. По-перше, за вагомий проміжок часу Ізюм прийняв змагання Всеукраїнського рівня, я маю на увазі відкритий кубок з тхеквонодо, який проходив у квітні. По-друге , в цьому році в Ізюмі серед вихованців ДЮСШ імені Ткаченка з’явились чемпіони Європи та чемпіони Світу, це відділення тхековондо та кікбоксінгу. Одним словом, за рік роботи Ізюмський спорт досяг результатів, яких не було за часи всієї незалежності.

       3. А спорт для дорослих?

       Це теж можна сміливо відносити до позитивних змін, тому що до нашого приходу ніхто не опікувався тим, що спортивну роботу треба організовувати і для дорослого населення міста.

       Що конкретно змінилось за проміжок часу, в який працюємо ми?

       Це, по-перше, було створено комунальний футбольний клуб «Крем’янець». В ньому грають дорослі ізюмчани і другий рік поспіль клуб захищає честь міста на обласному чемпіонаті з футболу. Його результати поступово зростають, а безперечними є зміни на самому стадіоні – з занедбаної ділянки із воротами він перетворився на справжній стадіон – із роздягальнями для команд та трибунами з навісами для глядачів.

       Ідея створити клуб належить особисто Валерію Віталійовичу, і сьогодні ми бачимо, як в місті сформована «футбольна культура»,  жителі із задоволенням ходять на вихідних подивитись цікаві ігри чемпіонату. І до речі, рекорд відвідуваності стадіонів у харківській області глядачами належить саме нашому місту.

       По друге, ми запустили загальноміську спартакіаду серед збірних колективів ізюмських підприємств і організацій. Вже відбулось чотири етапи, і кожен з них має приємні відгуки, як від учасників так і від глядачів.

       І по третє, за межами змагань в рамках ДЮСШ ми ініціюємо різноманітні турніри з видів спорту, які раніше ігнорувались, наприклад, провели турнір з більярду, проводимо турніри для ветеранів.

       Також постійно підтримуємо наших спортсменів з обмеженими фізичними можливостями. Фамілії ізюмчан Єзик та Голуб це те, чим може пишатись наше місто. До речі, вчора Олександр Єзик прислав у вайбері інформацію, що зайняв друге місце на чемпіонаті Європи з настільного тенісу, який проходив у Словенії. Наш спортсмен везе додому європейське срібло.

       4. Які справи із інфраструктурою галузі спорту?

       За цей рік в місті з’явились два нові спортивні об’єкти. Перше – це футбольне поле із синтетичним покриттям на стадіоні четвертої школи, побудоване за підтримки Уряду Німеччини.

       Друге – силами активістів з ізюмської команди стріт-воркауту та ініціативної групи «Нова мета» було виграно європейський грант на встановлення воркаут-майданчику, який розмістився в центральному парку.

       Ну і звісно, не можна забути, як суттєво покращилась матеріальна база ДЮСШ. За повної фінансової підтримки керівництва міста, було придбано професійний даянг, знаряддя для кімнати боксу, груші для секції кікбоксингу та багато іншого.

       5. Такі позитивні зміни можливі тільки при достатньому фінансуванні. Це так?

       Безумовно. Фінансування спорту зараз на дуже високому рівні. Керівництво міста прислуховується до потреб спорту та робить все на межі своїх можливостей. Валерій Марченко особисто цікавиться багатьма видами спорту і це відчувається у гідній фінансовій підтримці.

       6. Розкажіть, будь ласка, про нашу молодь, як вона активізувалась останнім часом, в яких проектах бере участь та як Ваше управління займається питанням молоді?

       В цьому році в Ізюмі успішно пройшов перший сезон молодіжної школи лідерства «МОСТ»,  активно долучилось більш ніж 100 молодих ізюмчан. Вони втілювали різноманітно проекти, такі як історичний квест вулицями міста, патріотичне сходження на гору «Крем’янець» та звичайно прослуховували лекції від цікавих спікерів-практиків з різних галузей життєдіяльності. Найбільш яскравим заходом став запуск небесних ліхтариків на день перемоги 9 травня.

       Слід зазначити, що вперше в цьому році Ізюмським міським головою було ініційовано питання надання стипендій обдарованим дітям. Більше десяти таких дітей отримують по 400 грн. щомісяця.

7. Якою була оздоровча кампанія в цьому році?

       Протягом двох змін 2017 року в «Байдиківці» оздоровилось 239 дітей, з них 51 — діти пільгових категорій, зокрема діти учасників АТО. У порівнянні з минулими роками охочих відпочити в таборі стало більше (в 2016 р. дитячий табір відвідала 201 дитина, у 2015 — взагалі лише 1 12 дітей). Така позитивна тенденція стала можливою завдяки тому, що ще в минулому році вартість путівки була зменшена, разом з тим міська влада передбачила на оздоровлення пільгових категорій дітей близько 200 тис. грн.

       8. В назві управління вперше з’явилось словосполучення “іміджеві проекти”. Що це значить і що за рік вдалось реалізувати?

       Іміджеві проекти це в першу чергу заходи, які роблять наше місто більш привабливими для туристів та формують позитивні новини про Ізюм.

       Так, в цьому році в нас з’явився перший мурал – це зображення Джона Леннона. Потім із залученням партнерських коштів в місті з’явились 8 арт-об’єктів від видатного художника Гамлета Зінківського, який представляв Україну на венеціанському бієнале.

       Також, спільно із благодійним фондом Сергія Жадана та Харківської обласної державної адміністрації в Ізюмі відбувся наймасшабніший за останні часи фестиваль української культури «Дорога на схід», вечірню програму якого за подрахунками, відвідала рекордна кількість – 7 тисяч глядачів.

       Окремо, багатьом ізюмчанам запам’яталось свято «День Європи», яке стало теж дуже оригінальним.

       Щодо інформаційного поля – цей рік безперечно став для Ізюма рекордним. Про наше місто в позитивному контексті згадували всеукраїнські та регіональні ЗМІ, про нашу роботу вийшла стаття в журналі «ФОКУС»,  Ізюм відвідав видатний український діяч у сфері медіа, засновник онлайн-радіо «Аристократи» Ярослав Лодигін.

       Ізюм став звучати на всю країну, і ми впевнені що це тільки початок.

       9. Які ви ставите перед собою завдання на найближчий час?

       Наразі ми працюємо над залученням грантових коштів для створення арт-конструкцій, творчих вуличних інсталяцій, які зможуть стати новими туристичними візитівками Ізюма.

       В наявності є проекти створення в Ізюмі сучасного спортивного комплексу із басейном, пошук коштів також знаходиться у активному стані.

       Актуальним є питання капітального ремонту «Байдиківки».

       10. Ви, як очільник спорту в нашому місті, самі займаєтесь якимось видом спорту?

       Так, авжеж. В мене є велосипед. Я полюбляю велотуризм. А ще я зацікавлений йогою — планую займатися нею найближчим часом.