Офіційний сайт міста Ізюм

230 переглядiв

21 червня ізюмчанка відзначила свій сотий ювілей

MVT06424

В нашому місті залишилося дуже мало таких довгожителів. Тож з цього приводу до Ситнік Марії Пименівни завітали гості, аби поздоровити стареньку та  вручити подарунки.

Сама старенька хоча і втратила зір, але не дивлячись на це вона при ясному розумі та світлій пам’яті — згадуючи пережите, багато цікавого може розповісти.  Почуває себе задовільно та не жаліється. Тож її витривалості сучасне покоління може тільки позаздрити. Адже вона пережила  війну, дві голодовки, перебудову.

Народилась вона в селянській родині. Батьки все життя проробили у колгоспі. Отримала середню освіту та закінчила ФЗУ за спеціальністю електрик. Працювала у Слов’янську на содовому заводі, там же й познайомилась з майбутнім чоловіком.

 В 1941 році зіграли весілля, а невдовзі родину застала війна. Заводу був евакуйований, чоловік пішов на фронт, а Марія Пименівна уїхала в село, аби вижити в тяжкі роки. Після повернення з війни чоловік працював столяром  у

с. Грушеваха Петровського району.

 Родина, як і всі родини в ті часи, налагоджувала свій побут та зростала у кількості — вони виростили 3-х дітей — сина та дві доньки.

 Сьогодні у старенької 5 внуків, 9 правнуків та 5 праправнуків. 

У післявоєнні роки Марія Пименівна працювала на цегляному заводі і на ІПЗ в цеху №11 на лакофарбовій ділянці.

Маму та бабусю всі люблять — вона для всіх весела, полюбляє жартувати, а  під час безсоння – співати. Марія Пименівна завдячує донці, яка живе з нею, за добрий догляд та турботу.

Тож на свій ювілей, хоча і не бачила гостей, але прекрасно чула теплі поздоровлення, що лунали з вуст гостей. Заступник Ізюмського міського голови Костянтин Петров від імені керівництва міста привітав ювілярку із 100-річчям та вручив квіти і грошовий подарунок. Разом з тим привітали іменинницю  голова міської ради ветеранів Микола Григоренко та його заступниця Валентина Щелкунова.

Наостанок гості подякували її   рідним за те, що всіляко доглядають за нею та допомагають.