240 переглядiв

21 червня ізюмчанка відзначила свій сотий ювілей

MVT06424

В нашому місті залишилося дуже мало таких довгожителів. Тож з цього приводу до Ситнік Марії Пименівни завітали гості, аби поздоровити стареньку та  вручити подарунки.

Сама старенька хоча і втратила зір, але не дивлячись на це вона при ясному розумі та світлій пам’яті — згадуючи пережите, багато цікавого може розповісти.  Почуває себе задовільно та не жаліється. Тож її витривалості сучасне покоління може тільки позаздрити. Адже вона пережила  війну, дві голодовки, перебудову.

Народилась вона в селянській родині. Батьки все життя проробили у колгоспі. Отримала середню освіту та закінчила ФЗУ за спеціальністю електрик. Працювала у Слов’янську на содовому заводі, там же й познайомилась з майбутнім чоловіком.

 В 1941 році зіграли весілля, а невдовзі родину застала війна. Заводу був евакуйований, чоловік пішов на фронт, а Марія Пименівна уїхала в село, аби вижити в тяжкі роки. Після повернення з війни чоловік працював столяром  у

с. Грушеваха Петровського району.

 Родина, як і всі родини в ті часи, налагоджувала свій побут та зростала у кількості — вони виростили 3-х дітей — сина та дві доньки.

 Сьогодні у старенької 5 внуків, 9 правнуків та 5 праправнуків. 

У післявоєнні роки Марія Пименівна працювала на цегляному заводі і на ІПЗ в цеху №11 на лакофарбовій ділянці.

Маму та бабусю всі люблять — вона для всіх весела, полюбляє жартувати, а  під час безсоння – співати. Марія Пименівна завдячує донці, яка живе з нею, за добрий догляд та турботу.

Тож на свій ювілей, хоча і не бачила гостей, але прекрасно чула теплі поздоровлення, що лунали з вуст гостей. Заступник Ізюмського міського голови Костянтин Петров від імені керівництва міста привітав ювілярку із 100-річчям та вручив квіти і грошовий подарунок. Разом з тим привітали іменинницю  голова міської ради ветеранів Микола Григоренко та його заступниця Валентина Щелкунова.

Наостанок гості подякували її   рідним за те, що всіляко доглядають за нею та допомагають.

Електронна платформа Громадський бюджет