83 переглядiв

22 січня – День Соборності України

22_343d9

У 2020 році виповнюється 102 роки бою під Крутами, 102 роки з дня проголошення незалежності Української Народної Республіки та 101 рік з дня підписання Акта Злуки між Українською Народною Республікою та Західно-Українською Народною Республікою.
Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу.

Тому день 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки
Боротьба українського народу за соборність своїх земель – одна із важливих сторінок нашого минулого. Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість.
З метою належного відзначення Дня Соборності України, річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки та Дня пам’яті Героїв Крут в Ізюмській міській ОТГ відбудеться цикл урочистих та меморіальних заходів.
Зокрема, в закладах освіти, спорту та культури пройдуть тематичні та виховні заходи.

Також в цей день релігійні конфесії проведуть молебні за Україну та український народ.
А 22 січня відбудеться покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку.
Запрошуємо жителів громади теж приєднатись до відзначення Дня Соборності України та покласти квіти до пам’ятника Кобзареві протягом дня.

Електронна платформа Громадський бюджет