20 переглядiв

26 червня  – Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом

310529_1 

У 1987 році Генеральна Асамблея ООН постановила щорічно відзначати 26 червня  Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами на ознаку рішучості у створенні суспільства, вільного від наркоманії.

У світі нараховується біля 250 млн. хворих на наркоманію, від якої щодня помирають понад 300 осіб.

За результатами багаторічних досліджень ООН зроблено висновок про те, що та країна, у якій більш ніж 7% населення вживають наркотики є приреченою. Така країна не має майбутнього. За оцінками спеціалістів, близько 4% жителів планети вживають наркотики.

 В Україні за рівнем поширеності через зловживання наркотичними речовинами найбільш ураженими є Запорізька область, м. Київ, Донецька, Кіровоградська, Одеська  і Херсонська  області. В той же час  на кожні 100 тис. населення країни припадає 144 наркозалежних громадянина.

У Харківській області узагальнені показники поширеності наркоманії набагато нижчі у порівнянні з середніми показниками в Україні.

У нашому місті у 2018 – 2019 роках на обліку перебувало відповідно 13 і  12 хворих на наркоманію.

Реальні ж показники можуть бути більшими через низку обставин, що можуть сприяти насиченню «чорного ринку» з незаконного обігу наркотиків.

Наслідками вживання наркотиків є втрата працездатності і здоров’я в молодому віці, смерть внаслідок передозування або ускладнень, поширення ВІЛ/СНІДу, вірусних гепатитів, соціальна дезадаптація, зростання злочинності.

За даними проведеного Альянсом громадського здоров’я моніторингу поведінки та поширеності ВІЛ серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики та їхніх статевих партнерів рівень поширеності вірусного гепатиту С – 55,9%, ВІЛ-інфекції – 21,9%, гепатиту В – 5,4%, захворювання на туберкульоз – 11,8%.

Профілактика наркоманії вкрай важлива, і ця делікатна справа повинна починатися з сім’ї. Батьки повинні розуміти, що підґрунтям профілактики може бути повага до дитини, відкрите спілкування і довірливі відносини у родині. Сьогодні в Україні середній вік, в якому діти  пробують наркотики – 14 років.

Профілактика наркоманії в школах та інших навчальних закладах повинна бути обов’язковою і мати систематичний, масовий характер. Інформація, яка надається в доступній для дітей формі з урахуванням вікових особливостей, спрямована на формування однозначної позиції відмови від наркотиків.

Схильність до вживання наркотиків може виявитися приблизно у віці 10-12 років. У більшості випадків вживання наркотиків вперше в житті відбувається з цікавості та бажання пережити щось надзвичайне. Дорослі повинні пам’ятати про небезпеку і бути уважними до дітей та підлітків.

Наркоманія – це виклик усьому людству і кожній сім’ї окремо. І від того, як ми на нього відповімо, залежить наше майбутнє.

 

Адміністрація «КНП ЦМЛ Піщанської Богоматенрі»

Електронна платформа Громадський бюджет