91 переглядiв

42 тисячі дітей повернули з інтернатів у родини через пандемію коронавірусу

1f4a19c5eb6e8bfa98125e9345e67b63f80a239e

         42 тисячі вихованців інтернатних закладів — це діти, що опинилися у складних життєвих обставинах. До інтернатних закладів належать будинки дитячого типу, загальноосвітні та спеціалізовані школи-інтернати, гімназії та ліцеї-інтернати, санаторні школи-інтернати. Діти потрапляють до інтернатів через ряд обставин – це і неналежне виконання батьківських обов’язків, бідність батьків, небажання піклуватися про власних дітей тощо. З такими родинами в громадах працюють соціальні працівники.

       Постановою № 211 від 11.03.2020 року “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, Уряд встановив ряд заборон, що стосується відвідування закладів освіти її здобувачами. Ця постанова стосується і шкіл-інтернатів, які теж призупинили свою роботу на території всієї країни. В інтернатах залишилися тільки діти-сироти, а тих вихованців, які мають батьків, відправили по домівках.

      Діти із вразливих сімей без можливості перебувати в навчальних закладах часто переходять на неповноцінне харчування, не мають комп’ютерів і планшетів, а відтак і доступу до дистанційного навчання. Проблема, з якою стикнулися по всій країні, у зв’язку з пандемією COVID-19 додому з інтернатних закладів повернулися 42 тисячі дітей. «Додому» – це образно кажучи. Адже вдома їх ніхто не чекав, дітей повернули до батьків, які (у більшості випадків) були позбавлені батьківського піклування з різних причин.

       У нашій громаді таких діток 31. На період карантину Ізюмський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді приділив особливу увагу на здійснення належного соціального супроводу цих сімей та надання їм відповідної допомоги та підтримки. Жодна дитина не була обділена увагою працівників Центру. Лише за останній тиждень було відвідано та проведено соціальну роботу з 9 родинами, за результатами яких складено акти   оцінок потреб дітей і сімей, для визначення проблемних ситуацій. Діти            повернулись в місця постійного проживання своїх родин, відтак працівники Центру постійно зв’язуються з ними за телефоном, спілкуються, з’ясовують стан справ та здоров’я. За потреби – фахівці Центру виїжджають до місця проживання дитини.

      Завдяки підтримки волонтерських організацій та небайдужих громадян, Ізюмський МЦСССДМ постійно видає нашим сім’ям продуктові та гігієнічні набори, одяг та речі першої необхідності.

      Якщо Ви потрапили у складну життєву ситуацію, яку не можете подолати самостійно, або знаєте про людей, які перебувають у такому становищі, та якщо ви маєте бажання взяти участь у акціях з надання гуманітарної допомоги сім’ям, які цього потребують, звертайтеся за адресою: м. Ізюм, вул. Соборна, 20, каб. 6-А,  Ізюмський МЦСССДМ, та за тел. +38066-70161-63, (05743) 2-85-71.

      Не залишайтесь осторонь проблем сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та потребують допомоги нашої громади!

 

Електронна платформа Громадський бюджет