55 переглядiв

Щодо профілактичних щеплень

6_Diaet_Spritze_iStock-Natali_Mis

1 травня 2021 року заклади загальної середньої освіти нашого міста розпочинають прийом заяв до 1 класу наступного навчального року. Зараз у батьків майбутніх учнів точно чимало клопоту, але не варто забувати також відвідати з дитиною сімейного лікаря та перевірити наявність обов’язкових щеплень, передбачених Календарем щеплень.  

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячого закладу не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв`язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Дана норма чинного законодавства покликана захистити здоров`я та життя дітей у зв`язку з ускладненою епідемічною ситуацією, а перебування дітей, які не отримали профілактичні щеплення, в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя та здоров`я не лише учнів, а й членів їхніх сімей та працівників закладів освіти, тобто дитина, яка не отримала щеплення, не лише стає потенційно небезпечною для оточення, а й сама піддається підвищеному ризику захворіти, відвідуючи місця масового скупчення людей.

Слід зазначити, що батьки мають право відмовитись від обов’язкових щеплень дитині. Проте відсторонення такої дитини від занять не є порушенням її прав на освіту, оскільки для таких дітей передбачена індивідуальна форма навчання.

 

 

Електронна платформа Громадський бюджет