Офіційний сайт міста Ізюм

429 переглядiв

Брифінг Ізюмського міського голови Валерія Марченка щодо реалізації грантових проектів в м. Ізюмі 

 1 002

Шановні ізюмчани!

       Як ви знаєте, з початку 2016 року міська влада розпочала активну роботу

       по залученню грантових коштів та міжнародних інвестицій на впровадження в Ізюмі енергозберігаючих технологій і розвиток соціальної інфраструктури міста.

       Було розпочато проведення ремонтних робіт з реконструкції та утеплення дошкільного навчального закладу №17, гімназії №3 та ІЗОШ №5.

       На сьогоднішній день роботи в садочку №17 повністю завершені, а роботи на інших об’єктах за планом повинні закінчитися до кінця поточного року.

       Для Ізюма 2017 рік теж видався успішним в плані співпраці з грантовими компаніями і цього разу міській владі вдалося залучити кошти інвесторів на:

  • реконструкцію та утеплення дошкільних навчальних закладів №6 та №10;
  • капітальний ремонт частини будівлі по вул. Соборній, 50 де буде створений новий сучасний Центр надання адміністративних послуг населенню,
  • реконструкцію нежитлової будівлі під гуртожиток по пр-ту Незалежності, 65;
  • на роботи по утепленню, заміні вікон, а також заміні внутрішніх мереж тепло- і водопостачання в ІЗОШ №2 та на капітальний ремонт ДНЗ №12.

       Додатково, ведуться переговори з грантодавцями щодо добудови незакінченого будівництва будівлі, що розташована на території медичного комплексу міської лікарні і створення на її базі сучасного медичного закладу з діагностичним центром.

       Також ми ведемо перемовини з інвесторам на отримання додаткових грантових коштів для капітального ремонту в інших закладах освіти міста.

       Тож, як ви бачите, міській владі вперше за багато років вдалося залучити мільйонні інвестиції на модернізацію і розвиток інфраструктури Ізюма та об’єктів соціальної сфери міста.

       При цьому хочу звернути Вашу увагу на те, що усіма грантовими коштами, які залучені до нашого міста, розпоряджаються виключно самі інвестори.

       Вони самостійно обирають об’єкти, проводять відповідні тендери на визначення підрядника, готують необхідну документацію і розрахунки та контролюють хід і якість ремонтних робіт.

       Міська влада лише надає дозвіл на проведення реконструкції чи капітального ремонту будівель, які знаходяться в комунальній власності. А також, враховуючи інтереси ізюмчан, ми повідомляємо інвесторів про наші побажання чи зауваження і таким чином впливаємо на хід ремонтних робіт.

       Тому що в першу чергу я, як Ізюмський міський голова, зацікавлений в тому, аби наші діти перебували і навчались в комфортних умовах.

       Однак через те що міська влада не є розпорядниками грантових коштів і, тому не має можливості вибирати підрядників, на жаль, у нас виникають деякі проблеми організаційного характеру. Але ми разом з інвесторами прикладаємо всіх зусиль аби виправити всі проблемні питання, як це вийшло на прикладі школи №5.

       Хочу повідомити Вам, що в ході ремонту будівлі виникли форс-мажорні обставини. При заміні вікон було виявлено недоліки у вигляді тріщини в переході між старою та новою будівлею.

       Одразу ж після цього були призупинені всі будівельні роботи.. Спеціально створена комісія обстежила проблемне приміщення і закрила доступ до проблемної частини будівлі, а також прийняла рішення долучити фахівців для вирішення даного питання.

       На замовлення управління освіти Ізюмської міської ради до Ізюма приїхала комісія з представників департаменту містобудування та архітектури Харківської обласної адміністрації разом з експертами Харківського інституту міського господарства імені Бекетова для обстеження, надання попередніх висновків та визначення плану подальших робіт з усунення всіх недоліків.

      За результатами звіту комісії управління освіти Ізюмської міської ради уклало договір на обстеження технічного стану будівлі, інженерно-геологічні вишукування, що надасть можливість розробити проект з посилення несучих конструкцій будівлі і таким чином повністю локалізувати проблему, яка виникла під час ремонту школи №5.

       Після проведення цих робіт одразу ж будуть відновлені всі роботи по реконструкції приміщення, які проводив підрядник. Ці питання узгоджені з грантодавцем, компанією «NEFCO», і знайдено повне взаєморозуміння по вирішенню даної проблеми.

       Тож, шановні ізюмчани, я хочу запевнити Вас, що для мене пріоритетними є інтереси ізюмчан, особливо наших дітей, їхнього майбутнього, здоров’я та життя. Тому, шановні батьки і вчителі, Вам не варто перейматися з приводу тимчасового припинення ремонту в вашій школі, вже незабаром ми вирішимо всі проблеми, які з цим пов’язані .

       А також, звертаюся до деяких діячів, які намагаються безпідставно втручатися в цей процес, чим роблять тільки гірше. Міська влада, тримає всі питання пов’язані з ремонтом школи №5 під особистим контролем, тому не заважайте спеціалістам робити свою справу і не затягуйте час для вирішення даної проблеми. 

        Я, як Ізюмський міський голова, зроблю все належне, аби недоліки в будівництві якнайшвидше були усунені і діти вже незабаром змогли навчатися у новій, комфортній та сучасній школі європейського стандарту.

       А вже до кінця року міська влада разом з нашими партнерами і грантодавцями з Німеччини, Фінляндії, Швеції, Норвегії, Ісландії та Данії урочисто відкриє в Ізюмі оновлені дитячі садочки і школи та сучасні об’єкти соціальної інфраструктури міста.