Офіційний сайт міста Ізюм

184 переглядiв

Брифінг В. Мацокіна щодо результатів роботи міської влади по створенню госпітального округу в м. Ізюмі

 ГОСПокруг

Володимир Мацокін – заступник Ізюмського міського голови: Шановні ізюмчани! На сьогодні я можу вам розповісти про дуже важливі  результати щодо відстоюванню нами інтересів ізюмчан в частині створення госпітальних округу в нашому місті.

Ця проблема має відношення до кожного жителя нашого міста. Тож постановою  Кабінету Міністрів України №932 від 30.11.2016 р. було затверджено порядок створення госпітальних округів. І вже в кінці минулого року ми побачили перший проект поділу нашої області на госпітальні округи, які безумовно нас як владу не влаштовували. Чому? По-перше, тому що було визначено центр госпітального округу в м. Балаклея. По-друге, це нез’ясований статус нашої міської лікарні.  А ми, безумовно, бачимо нашу лікарню такою ж багатопрофільною, якою вона є наразі в нашому місті. По-третє, згідно даної постанови не дотримувався і 60-хвилинний термін доступу до вторинною спеціалізованої допомоги. Тобто, ізюмчани та жителі району за 60 хвилин не зможуть дістатись до Балаклеї і отримати відповідну медичну допомогу. Не кажучи про жителів Борової і Барвінково.

 Розуміючи всі ті ризики, які виникли перед нами, ми почали діяти в цьому питанні принципово. Ізюмська міська рада звернулась одразу до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я, Харківської обласної державної адміністрації, Харківської обласної ради з відповідним зверненням, в якому зазначалось, що інтереси жителів Ізюма обов’язково повинні бути враховані при формуванні госпітальних округів.

 Вже в березні 2017 року ми прийняли участь в регіональній платформі розвитку місцевого самоврядування на тему новацій охорони здоров’я, підходів до фінансування медичних послуг. Ізюмський міський голова Валерій Марченко провів абсолютно незчисленні зустрічі в Харківській ОДА, Харківській облраді з цього питання. А заручившись підтримкою Народного депутата України Михайла Кобцева йому  вдалося провести зустріч з заступником міністра охорони здоров’я  Павлом Ковтанюком, де також було зазначено про принципову позицію ізюмчан з питань створення госпітального округу на наших теренах.        

Крім того я, як заступник Ізюмського міського голови,  брав участь у засіданні Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області в м. Мерефа. І враховуючи все вище перелічене, нам вдалось досягти першого результати з цього питання, яким стало створення робочої групи спільним рішенням Харківської ОДА та Харківської облради. Тобто було створено робочу групу, яка повинна була більш ретельно розібратись в цьому питанні.

 Я хочу зазначити, що  наша позиція вона була прийнята до уваги обласним керівництвом, і до складу робочої групи було включено депутата Харківської облради Вісхана Ісламова та головного лікаря Ізюмської ЦМЛ Дмитра Зінов’єва. І навіть під час роботи групи ми розуміли, що потрібно й далі продовжувати роботу в цьому напрямку.

Два місяці тому нам вдалось провести в м.Ізюм круглий стіл з питань медичної реформи, де були уповноважені представники Ізюму, Ізюмського району, представники влади та медичної галузі з Барвінкова, Борової. Учасники жвавої дискусії підтримали ідею того, що в м.Ізюм повинен бути створений госпітальний округ. Також було визначено, що нас, жителів цієї місцевості, не влаштовує місто Балаклея як центр госпітального округу.           Окрім цього виконавчий комітет Ізюмської міської ради  ініціював громадські слухання з питань створення госпітального округу на території м. Ізюма. Де також було запропоновано громаді нашого міста виказати свою позицію.

І сьогодні я хочу сказати, що ми вже маємо досить важливі результати з цього питання,  які нас абсолютно влаштовують і надихають на таке  ствердження, що ми зможемо захистити інтереси міста та району в питанні формування госпітальних округів.

Тож, в понеділок, 07 серпня 2017 року, відбулось засідання робочої групи в Харківській ОДА,  де було вирішено запропонувати Харківській облраді прийняти рішення по створенню госпітальних округів на території області за формулою «6 округів + 1 один» – це округ в м.Харкові. До складу нашого округу планується, що увійдуть райони з містами Ізюм, Балаклея, Борова, Барвінківе, Первомайський. Загальна кількість населення, яке буде обслуговуватись та отримувати медичні послуги — 234 714 осіб.

Я вважаю, що сьогодні ми можемо доповісти громаді, що проблеми, які ми обговорюємо,  знаходяться на стадії їх вирішення на нашу користь. Про що ж проголосувала робоча група? Ізюмська ЦМЛ залишається лікарнею інтенсивного лікування другого рівня. Що це значить? По-перше, та структура медичних закладів, яка сьогодні існує в місті і районі, залишається такою як є. Це значить, що залишається як розгалуженість медичних послуг, які надаються в Ізюмі, так і працівники, які працюють в медичній галузі. І відповідно якщо залишаються ці складові, тобто штат, галузь, – то, відповідно, і залишається фінансування, яке надається державою для надання медичних послуг населенню нашого міста. Робочою групою прийнято рішення взагалі на теренах нашої області, в рамках госпітальних округів, не створювати центри. Тобто Ізюмська ЦМЛ залишається в своєму статусі і не буде підпорядковуватись центральній міській лікарні Балаклеї і ми будемо працювати як і працювали до чого часу. І навіть проблема назви госпітальних округів є вирішеною. Оскільки ми маємо інформацію, що округа будуть називатись за географічними принципами, наприклад: південно-західний, північно-східний та інше.

Я впевнено заявляю, що таке рішення відповідає інтересам нашої громади і на підставі цього я хочу подякувати всім тим, хто доклав зусиль у вирішенні цього питання: депутатському корпусу Ізюмської міської ради, Ізюмському міському голові, Народному депутату України Михайлу Кобцеву, депутату Харківської обласної ради Вісхану Ісламову. Хочу окремо подякувати також Ізюмській районній раді, яка підтримала звернення Ізюмської міської ради з питань створення госпітальних округів.

Але, на жаль, я мушу зазначити, що за весь цей час, коли тривали досить нелегкі дискусії, Ізюмська районна державна адміністрація жодного разу не висловила свою позицію з цього питання та не підтримала керівництво міста в захисті інтересів ізюмчан в цьому нелегкому питанні. Таким чином, керівництво міста  було вимушене опікуватись інтересами не тільки ізюмчан, а й жителів Ізюмського  району. Апофеозом  цього стала дезінформація, яка пролунала і на засіданні Ізюмської районної ради у вівторок, 08 серпня 2017 року, де представником Ізюмської РДА було зазначено, що Балаклея стане центром нашого госпітального округу. І сьогодні я вимушений спростувати цю інформацію.

На жаль,  Народний депутат України  Віктор Остапчук, також усунувся від вирішення цієї проблеми, обмежившись лише двома листами в Кабмін та ХОДА. І більше Віктор Миколайович, на жаль, не приймав участі ні в дискусіях, ні в  засіданнях з цього питання. Не висловив він і  своєї підтримки нашій чіткій позиції. Але я не здивуюсь, якщо сьогодні буде відбуватись «перетягування ковдри» і привласнення собі заслуг.

Хочу ще раз запевнити, що влада міста докладає всіх необхідних зусиль в усіх напрямках для того, аби захистити інтереси ізюмчан в сфері надання якісних медичних послуг, які відповідають сучасному рівню, в тому числі, і під час медичної реформи, яка наразі проводиться в нашій державі.