Офіційний сайт міста Ізюм

226 переглядiв

Брифінг заступника Ізюмського міського голови Костянтина Петрова щодо затвердженого бюджету Ізюма на 2018 р.

Слайд1

Шановні ізюмчани!

У п’ятницю, 22 грудня 2017 року, відбулася остання чергова сесія Ізюмської міської ради в цьому році, на якій депутати прийняли  місцевий бюджет, тобто головний документ міста, в якому визначено вектор розвитку Ізюма на майбутній 2018 рік.

Зазначу, що керівництву міста і особисто мені дуже приємно, що таке важливе рішення депутати ухвалили одноголосно, без жодних змін і доповнень.

Це свідчить про високий професіоналізм службовців місцевого самоврядування, які працювали над проектом бюджету і зуміли детально роз’яснити всім депутатам на комісіях мету і завдання роботи міської влади на наступний рік.

Отже, загальний обсяг бюджет міста в 2018 році складе понад 500 млн. грн.

До цієї суми входять кошти направлені в Ізюм із державного бюджету України на виплату заробітної плати вчителям та медикам, надання субсидій населенню, закупівлю ліків першої необхідності, виплату грошової допомоги малозабезпеченим громадянам та інше.

Для нас же – громади Ізюма, головний показник в бюджеті – це власні надходження, які формуються з місцевих податків та зборів.

В 2018 році планується, що їх сума складе 111 млн. грн., що майже на 50% більше попереднього року.

Основним бюджетоутворюючим показником в бюджеті Ізюма та найвагомішим джерелом власних надходжень в міському бюджеті залишається податок на доходи фізичних осіб.

Обсяг надходжень цього податку складає 56 млн. грн.

Другим вагомим джерелом надходжень до міського бюджету є місцеві податки – це податок на майно, єдиний  податок та туристичний збір, які мають скласти в 2018 році майже 30 млн. грн.

Із перелічених місцевих податків найбільш вагоме джерело – це єдиний податок, прогнозна сума якого на 2018 рік складає більше 16 млн. грн., а кошти від податку на майно складуть 13 млн. грн.

Також значним джерелом надходжень до міського бюджету в 2018 році залишиться акцизний податок, який поступає з реалізації підакцизних товарів у роздріб – пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального. Таким чином, загальний прогноз надходжень цього податку складе 14  млн.грн.

Окремо хочу зазначити, що до бюджету міста в 2018 році планується залучити власні надходження від комунальних установ в сумі 8 млн. грн.

Звертаю Вашу увагу на те, що бюджет Ізюма на 2018 рік розраховано з урахуванням прогнозних показників соціально-економічного розвитку регіону, динаміки надходжень податків та зборів за 2014 – 2016 роки та очікуваного виконання бюджету за 2017 рік.

Тож, підсумовуючи все сказане я можу з упевненістю заявити, що Ізюм вперше за останні десятиліття входить в Новий рік зі сталими показниками розвитку та чіткою стратегію на майбутнє.

Це значить, що кожен ізюмчанин відчує на собі особисто ті позитивні зміни в нашому місті, які вже незабаром відбуватимуться в Новому 2018 році.