354 переглядiв

Брифінг заступника Ізюмського міського голови Володимира Мацокіна щодо реконструкції пам’ятника «Скорбна мати»

MVT04623

Шановні ізюмчани!

Як ви знаєте, традиційно траурні заходи в нашому місті проходять біля пам’ятника «Скорбна мати». Але наприкінці 2018 року по відношенню до пам’ятника було скоєно акт вандалізму, в результаті якого пам’ятник був суттєво пошкоджено. Адже сам монумент виготовлений частково з кольорових металів.

Одразу після цього окрім звернення до правоохоронних органів міською владою було прийнято рішення спочатку відновити цей пам’ятник, але потім опрацьовувалась ідея зробити його точну копію антивандальних матеріалів, на які вандали не зазіхнуть. Та з’ясувалось, що виготовити точну копію неможливо у зв’язку з тим, що, по-перше, відсутня оцінка пам’ятника, по-друге, його немає на балансі жодної експлуатаційної організації міста Ізюм, по-третє, пам’ятник знаходиться під охороною держави і має відповідний охоронний номер. Тому, з огляду на це, можливо провести лише реконструкцію, для якої потрібно виготовлення технічної документації, оцінка та самі роботи відповідної спеціалізованої організації.

Прошу вас з розумінням поставитись до того факту, що під час урочистих заходів 9 травня пам’ятник «Скорбна мати» буде знаходитись на реконструкції. Але доступ до пам’ятних плит з прізвищами загиблих воїнів буде, як і можливість покладання квітів.

Запевняю, що пам’ятник буде повністю відновлено. Це питання знаходиться на контролі керівництва міста та депутатського корпусу Ізюмської міської ради.

9 травня міська влада забезпечить проведення всіх заходів, які традиційно проходять цього дня в нашому місті: урочисті церемонії, концерт, факельна хода, салют.

 І я впевнений, що всі ці заходи пройдуть на належному рівні.

 

Електронна платформа Громадський бюджет