Офіційний сайт міста Ізюм

282 переглядiв

Делегації з Латвії, Польщі та Грузії відвідали Ізюм

1

8 червня у міському Палаці культури відбувся офіційний прийом Ізюмським міським головою делегацій міст-побратимів Ізюма. З нагоди святкування 337-ї річниці з дня заснування міста до Ізюма приїхали делегації з міст Тукумс (Латвія), Андрихув (Польща), Хоні (Грузія).

Зазначимо, що латвійська делегація вже була у нашому місті у попередні роки. А ось поляки та грузини завітали до Ізюма вперше.

На прийомі були присутні Ізюмський міський голова Валерій Марченко, секретар Ізюмської міської ради Артем Єрдаларян, заступники міського голови Володимир Мацокін, Костянтин Петров, Михайло Іщук, депутат Харківської обласної ради Вісхан Ісламов, депутати міської ради, керівники структурних підрозділів, голова Ізюмської райдержадміністрації, сільські голови Ізюмського району, Митрополит Ізюмський та Куп’янський Єлисей, представники духовенства.

За українською традицією ізюмська громада гостинно зустріла гостей короваєм.

Першим з вітальним словом до присутніх звернувся Ізюмський міський голова Валерій Марченко. У своєму зверненні він висловив сподівання на плідну майбутню співпрацю Ізюма з містами-побратимами, представники яких прибули на святкування, а також наголосив на успішності євроінтеграційних зусиль міста та пообіцяв сприяти укріпленню партнерства з європейськими структурами.

Далі слово для привітань було надане представникам міст-побратимів: від латвійської сторони до присутніх звернувся депутат Айварс Волфс, від грузинської – мер Муніципалітету міста Хоні Ладо Джурхадзе, від польської – мер міста Андрихув Томаш Жак. Гості подякували за теплий прийом, гарні враженнями від спілкування з ізюмчанами та висловили свої побажання у подальшій співпраці. Кожен виступ супроводжувався відеофільмом-презентацією, яка ознайомила присутніх з культурою, природою та традицією міст-побратимів Ізюма.

Під час офіційного прийому з делегацією Польщі було підписано Протокол про співробітництво між Муніципалітетом міста Ізюм (Україна) та Муніципалітетом міста Андрихув (Польща), відповідно до якого сторони розвиватимуть співпрацю у сфері регіонального планування та розвитку, підприємництва, туризму, культури та організації й проведення спільних проектів та заходів.

На завершення прийому міський голова Ізюма подякував іноземним гостям за те, що прибули розділити радість святкування з мешканцями Ізюма, що засвідчує взаємну повагу у партнерських стосунках та дає можливість обмінятись досвідом, безпосередньо обговорюючи практики місцевого урядування. Валерій Віталійович побажав гостям приємних вражень від перебування в місті Ізюм та від імені міської громади подарував сувеніри на згадку про перебування у нашому місті.

У рамках візиту відбулась екскурсія визначними місцями Ізюма. Гості ознайомилися з історичними пам’ятками Ізюмщини, відвідали Державне підприємство «Ізюмський приладобудівний завод», навчально-виховні заклади Ізюма, Ізюмський краєзнавчий музей імені М.В.Сібільова. Гарні враження, захоплення та незабутні емоції залишилися у гостей від перебування у Свято-Успенській Святогірській лаврі. А на екофермі «Святогірська коза» у селі Студенок Ізюмського району їм запропонували продегустувати різні видів сирів і продуктів, виготовлених з козячого молока. 

Але більш за все гостей вразило масштабне святкування дня міста. Вони відвідали ярмарок полуниці, виставку-ярмарок робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, поспілкувались з ізюмчанами. Пізніше в інтерв’ю члени делегацій поділились своїми враженнями. Гості не приховували захвату від талановитості та майстерності ізюмчан, побачених краєвидів, чистоти міста та його зеленого убранства, гостинності та доброзичливості місцевих жителів.