Офіційний сайт міста Ізюм

244 переглядiв

День Захисника України 2016

Свято День захисника України встановлене 14 жовтня 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників Незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

Другий рік Україна відзначає це свято. В місті Ізюм 13 жовтня відбувся традиційний урочистий концерт, на котрому зібралися захисники України всіх поколінь, представники міської влади, школярі та небайдужі жителі міста. Концертну програму підготувало Управління культури Ізюмської міської ради – своїми виступами найкращі колективи та виконавці нашого міста привітали усіх присутніх зі святом.

Під час концерту ведучі не раз наголошували, що 14 жовтня відзначаються ще два свята – День Українського козацтва – день тих, хто є найяскравішим взірцем мужності та патріотизму, та День Покрова Пресвятої Богородиці – захисниці усіх воїнів, до котрої люди звертаються з проханням про мир і злагоду у світі.

Тих,  хто загинув, захищаючи Україну, її Незалежність і територіальну цілісність, присутні вшанували хвилиною мовчання,  коли кожен зміг пригадати загиблих і оцінити їхній внесок у сьогодення рідної країни.

Кульмінаційною частиною свята стало нагородження захисників України та привітання зі святом від Ізюмського міського голови Валерія Марченка, майора Ізюмського об’єднаного міського військового комісаріату Романа Водолажського, секретаря громадської організації «Спілка ветеранів АТО Ізюмщини» Андрія Громова та народного депутата України, голови «Благодійного фонду М. Кобцева» – Михайла Кобцева.

Слід зазначити, що народний обранець  приїхав до нашого міста з волонтерською  місією – аби наші школярі змогли передати воїнам АТО обереги, теплі речі, сувеніри, малюнки, які вони власноруч підготували.

Перед концертом Михайло Кобцев разом з керівництвом нашого міста відвідав виставку дитячих виробів, яка була облаштована в холі палацу культури. Після концертної програми Михайло Валентинович, зібравши усі дитячі подарунки, направився в зону АТО, аби не тільки матеріально допомогти  солдатам на передовій, а й підтримати морально подарунками, які зроблені дитячими руками від щирих дитячих сердець. Кожен такий доробок або лист  буде вкладено до аптечок для бійців АТО.

Відзнаками Президента України – ювілейними медалями «70 років Перемоги над нацизмом» було нагороджено ветеранів Другої Світової війни. Пам’ятний знак «Патріот України» з нагоди святкування Дня захисника України отримали ті, хто і сьогодні захищає рідну землю – учасники Антитерористичної операції на Сході України.

Також під час церемонії нагородження учням загальноосвітніх закладів Ізюма та Ізюмської дитячої художньої школи було вручено Подяки від Фонду Михайла Кобцева за їх значну і щиросердну підтримку воїнів АТО.

Ізюмський міський голова Валерій Марченко в свою чергу висловив вдячність Михайлу Кобцеву, вручивши Подяку за активну волонтерську діяльність, спрямовану на захист незалежності та територіальної цілісності України, підтримку Збройних сил України та Національної гвардії України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та всебічній підтримці інтересів територіальної громади міста Ізюм на найвищому державному рівні.

Чуттєвий момент свята – лист до солдата, прочитаний його авторкою – маленькою ізюмчанкою, ученицею ІЗОШ №6,  Поліною Сікун, змусив присутніх замислитись над тим, як усі дорослі суперечки переживають діти. Саме про це мовилось і у фінальній пісні, котру діти заспівали разом із дорослими – «Ми – за мир, ми – проти війни» – це стало чудовим висновком такого важливого і насиченого дня. Адже діти – це найчесніші люди і вони заслуговують на те, аби жити у мирі і злагоді!