27 переглядiв

Дитяча злочинність

12ed5a76c34e8457ab57c33c474515725828a86a

Велику увагу суспільства завжди викликає проблема подолання злочинності. Дитяча злочинність,- це окремий серйозний аспект і величезна відповідальність громади. Чому? Як зазначає відомий кримінолог А.І. Долгова, злочинність неповнолітніх – це своєрідний «резерв» злочинності майбутніх десятиліть. І від «світу дорослих» залежить, чи цей резерв поповниться. В цьому аспекті на органи пробації, як і на всі інституції суспільства, покладається величезна відповідальність,- увага і зусилля співробітників повинні бути зосереджені на вихованні всебічної і гармонійної особистості, забезпеченні здобування неповнолітніми необхідної освіти, допомозі їм у виборі життєвого шляху, трудового навчання та здобутті спеціальності, визначенні соціальних пріоритетів, життєвого курсу, принципів . І саме позитивна виховна спрямованість дорослих стосовно дітей,- сім’ї, школи, позашкільних об’єднань, громадського суспільства, впливає на розвиток дитини.

Головною метою пробації України є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, попередження вчинення ними нових злочинів, виправлення поведінки злочинців, їх ресоціалізації. В Ізюмському міськрайонному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області з підобліковими неповнолітніми особами та особами молодіжного віку проводиться низка заходів, з урахуванням визначених криміногенних потреб кожної засудженої особи. Крім того, проводяться заходи правового, патріотичного, просоціального спрямування, з залученням партнерів, соціальних служб, громадських організацій. Станом на 14 вересня 2020 року на обліку відділу перебуває 1 неповнолітній засуджений, 49 осіб молодіжного віку.

Попри всі зусилля соціального оточення, відомо, що найпершим і найважливішим впливом є вплив власної родини. Саме в родинному колі людина отримує перший досвід спілкування, поводження, зростання. А яким він буде – позитивним чи негативним, залежить від кожного з нас.

Особливо чутливим є питання виправлення та ресоціалізації неповнолітніх, які перебувають у конфлікті з законом, оскільки молодь є майбуттям держави. Від ставлення держави до молоді залежить майбуття самої держави. Об’єднання всього суспільства, широка мережа соціальних інституцій – запорука успіху на шляху до зміни особистості.

 

 

Начальник Ізюмського міськрайонного відділу

філії Державної установи «Центр пробації»

в Харківській області Інна Погореленко

Електронна платформа Громадський бюджет