319 переглядiв

Добровільна служба у Військовому резерві Збройних Сил України

v_Log

Щодо служби у військовому резерві на офіційному сайті Міністерства оборони України

Про службу в резерві

Система привілеїв та пільг

Порадник кандидату

Законодавча база

Питання та відповіді

 

Про службу в резерві у соціальних мережах:

 

11

22

 

Додаткова інформація Ізюмсько-Борівського об’єднаного міського військового комісаріату Харківської області

 

 

Ізюмсько – Борівський об’єднаний міський

військовий комісаріат Харківської області

інформує про службу у військовому резерві Збройних Сил України.

 

З метою заміни старої системи примусового призову під час мобілізації до лав Збройних Сил, на нову, засновану на виключно добровільних та патріотичних принципах комплектування військових частин, яка супроводжується фінансовою, соціальною та правовою підтримкою громадян-резервістів на протязі всього часу проходження служби,була впроваджена служба у військовому резерві.

Це надає можливість державі гарантовано та оперативно доукомплектовувати військові частини постійної готовності підготовленими військовонавченими громадянами у мирний та воєнний час. Та здійснювати планомірну підготовку резервістів для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань особовим складом у мирний та воєнний час, шляхом набуття та підтримання на належному рівні вмінь і навичок особового складу за відповідною військово-обліковою спеціальністю.

Громадяни отримують можливість підвищувати та підтримувати військову навченість, з метою виконання завдань по захисту держави на професійному рівні. Також отримують можливість користуватись системою привілеїв і пільг, створеною державою. Для громадянина служба в резерві це майже єдина можливість одночасно будувати цивільну та військову кар’єру.

Резервісти Збройних Сил України — це громадяни України, які у добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формуваннях на підставі контракту.Резервісти проходять службу шляхом залучення на навчальні збори у військових частинах під час практичних заходів бойової підготовки.

Резервістам виплачується середньомісячна заробітна плата за той час, що вони перебували на зборах. Резервістам з числа непрацюючих, на весь термін виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до військової частини і назад, виплачується грошове забезпечення в розмірі мінімальної заробітної плати. Додатково резервістам виплачується грошова винагорода в кінці року, розмір якої залежить від військового звання та добові за кожен день перебування у військовій частині. Також резервістам на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві здійснюються грошові виплати із розрахунку до двох мінімальних заробітних плат на місяць.

Резервісти безкоштовно забезпечуються військовою формою одягу. Під час виконання обов’язків служби у військовому резерві резервісти забезпечуються безкоштовно харчуванням та проживанням у військових частинах, медичним обслуговуванням у закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України.

Резервістам гарантується збереження місця роботи, а також займаної посади та середньої заробітної плати на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності.

Особам призовного віку слід звернути увагу на те, що резервістам надається відстрочка від призову на строкову військову службу. А громадяни, які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом двох контрактів, звільняються від призову на строкову військову службу.

Проходити у добровільному порядку службу у військовому резерві можуть громадяни України, які не досягли граничного віку перебування у запасі (в загальному випадку чоловіки – до 60 років, жінки – до 50 років), і придатні до військової служби за станом здоров’я.

Комплектування військових частин резервістами здійснюється за територіальним принципом. Резервісти укладають контракт і виконують обов’язки військової служби поблизу місця постійного проживання.

Укласти контракт з державою можуть чоловіки та жінки незалежно від віросповідання, та незалежно від того, проходили вони раніше військову службу чи ні. Головне – це наявність бажання зі зброєю в руках захищати рідний дім в лавах Збройних Сил України.

Більш детальну інформацію можна отримати в розділі військового резерву на офіційному веб сайті Міністерства оборони України, та на сторінках служби у військовому резерві в соціальних мережах Інтернету: «В Контакте», «Facebook».

У разі зацікавленості службою у військовому резерві Ізюмсько – Борівський об’єднаний міський військовий комісаріат Харківської області готовий надати необхідну інформацію із цього питання.

 

Стаціонарний телефон військкомату 21047, код міста 05743.

Мобільний телефон відповідального працівника 063 050 70 20.

Будь ласка звертайтесь.

Скачати

 

Електронна платформа Громадський бюджет