125 переглядiв

2 вересня в Україні та світі відзначають день закінчення Другої світової війни

 79123412

Цього дня в 1945 році був підписаний Акт про повну капітуляцію Японії, згідно з яким усі військові дії були припинені. Найжорстокіша в історії війна тривала шість років та охопила всі континенти. Це був найкривавіший глобальний конфлікт, під час якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.  

Історики засвідчують, що вклад України в цю перемогу має значну вагу. Наші співвітчизники брали активну участь у найвизначніших подіях Другої світової не тільки як рядовий бойовий склад, а й командний. Чималих страждань Україні приніс, на жаль, і повоєнний час.  За інформацією Інституту національної пам’яті, прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять 8-10 млн осіб.

На честь 73-ї річниці  завершення Другої світової війни упродовж наступного тижня (3 вересня — 7 вересня 2018 р.) в закладах освіти ,спорту та культури відбудуться заходи, які покликані гідно вшанувати подвиг українського народу, його визначний внесок у перемогу, увічнення пам’яті  загиблих воїнів, жертв війни.

          Вічна пам’ять загиблим! Вічна пам’ять героям!