65 переглядiв

21 листопада – Міжнародний день відмови від паління.

1510811037_-vd-kurnnya

Офіційне свято Міжнародний день відмови від паління відзначають в третій четвер листопада. День виник в 1977 році в США завдяки Американського онкологічного товариства (American Cancer Society), а заснований ВООЗ як міжнародний в 1988 році. Заходи цього дня присвячені питанням зниження тютюнової залежності.

Цей День – прекрасна можливість для тих, хто палить, залишити цю шкідливу звичку. Справа в тому, що залежності від паління не існує. Те, що курець тягнеться за наступною цигаркою – є комплекс специфічних процесів, які відбуваються в організмі людини, яка палить.

Всього з димом через легені в організм людини потрапляє близько 500 з’єднань, включаючи азот, аміак, смоли, солі важких металів, залишкові речовини, що виникли при згорянні, а час виведення надлишків залежить від ступеня їх проникнення в організм і займає період від кількох годин до кількох днів.

У далекому 1977 році, вивчивши сумну статистику по раковим захворюванням серед курців , було запропоновано  ввести щорічно в кожен третій четвер місяця листопада день відмови від паління Онкологічним Співтовариством Сполучених Штатів Америки. Незабаром до цієї корисної ініціативи стали приєднуватися у всьому світі. А пізніше, в 1988 році, за пропозицією Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (резолюцією № WHA 42.19) виник молодший брат цього Міжнародного дня – Всесвітній день без тютюну, який зараз відзначається 31 травня.

Це дуже символічно, що Міжнародний день відмови від паління своїми витоками сягає к Американській землі, континенту, з якого і почалося це тотальне горе – звички тютюнокуріння.

Статистика ВООЗ дуже сумна. Епідемія тютюнокуріння в 20 столітті забрала  життя понад 100 мільйонів людей. У XXI столітті ця цифра може збільшитись у рази.

Метою Дня відмови від паління є активні дії по сприянню у зниженні поширення шкідливої тютюнової залежності. Це включає в себе боротьбу проти тютюнокуріння в усіх прошарках суспільства і в першу чергу в середовищі лікарів і медичного персоналу, широке інформування суспільства про шкідливий і згубний вплив тютюну на здоров’я курця і оточуючих його людей, а також способи відмови від цієї шкідливої звички.

 

В 2019 році Міжнародний день відмови від паління припадає на 21 листопада.

 

Адміністрація КНП «ЦМЛ Піщанської Богоматері» пропонує всім приєднатися до цієї події та відмовитись від цієї звички починаючи вже сьогодні. Бережіть своє здоров’я !

Електронна платформа Громадський бюджет