605 переглядiв

21 травня ізюмчани відзначили Всесвітній День вишиванки

ISO03750

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.

День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч – День вишиванки припадає на 21 травня.

Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів. А в такий кризовий  період карантинних заходів особливо потрібні позитивні емоції, натхнення, налаштування на добрі думки.

Аби  продовжити славні українські традиції  і висловити свою національну і громадянську позицію, культурну освіченість і духовну свідомість ізюмчани теж в цей день одягли національне вбрання.          Продемонстрували в цей день свій патріотизм та любов до українських цінностей працівники виконавчого комітету Ізюмської міської ради, управління соціального захисту населення, колективи Ізюмського комунального підприємства теплових мереж,  водоканалу, «Благоустрою», закладів медицини, освіти та ін.

Протягом святкового цього дня на Центральній площі міста кожен житель нашої громади мав змогу ознайомитися із своєрідною загальноміською національно-патріотичною акцією “Бережи українське – намалюй вишиванку”, в якій взяли участь працівники установ, організацій та підприємств Ізюмської міської ОТГ.

Бажаючі мали змогу стати частиною святкової акції, зробити пам’ятні фото, тим самим скріпивши патріотичну свідомість нашого народу.

 

Електронна платформа Громадський бюджет