435 переглядiв

Ізюмський міський голова розповів про алгоритм дій медичних закладів у разі виявлення COVID-19 та закликав не вірити фейкам

New Movie (3) (4).Movie_Snapshot

Шановні жителі нашої громади!

Ми вже не один раз з вами обговорювали заходи, яких треба дотримуватися під час карантину, аби не захворіти на коронавірусну інфекцію.

Та сьогодні хочу розповісти про алгоритм дій наших медичних закладів у разі виявлення COVID-19 та подальшого лікування захворівших. Тим паче, що в Інтернет мережах деякі (в лапках) народні борці з коронавірусною інфекцією розповсюджують фейки та дезінформують людей про реальний стан справ.

Розпочнемо з самого початку. Перше: виявлення захворівших. Цим займається наша первинна ланка – це сімейні лікарі.  Створені мобільні бригади, які в разі виявлення захворюваності будуть виїздити по місту проживання, оглядати хворого,  в разі потреби робитимуть тест на COVID-19 та направлятимуть в місто Харків на лабораторне дослідження.

Так, якщо у вас є підозра, що ви захворіли – а це температура вище 38 градусів, сухий кашель, лихоманка,  то необхідно звертатись до свого сімейного лікаря або телефонувати на 103.

Друге: це лікування. Алгоритм дій такий: МОЗ України визначило лікарні першої хвилі, які першими прийматимуть пацієнтів з COVID-19. Зокрема, це сім лікарень міста Харкова і десять в районах Харківської області.

Тобто, якщо у вас виявили це захворювання, лікувати вас відвезуть до міста Харкова, далі – по мірі завантаження лікарень Харкова, хворих будуть направляти в інші лікарні першої хвилі, які розташовані в області. І тільки у разі, не дай Боже, великої кількості хворих і завантаженні лікарень першої хвилі, буде підключена друга хвиля черги, до якої входитиме і Ізюмська міська лікарня.

Такий алгоритм затверджено Міністерством охорони здоров’я України.

Питання, чому ми не в першій черзі і чи потрібно це нам.

Відповідаю.

 По-перше, наша лікарня розташована на трасі Харків-Довжанський і виконує роль здебільшого травматологічної допомоги у надзвичайних ситуаціях. Вимога МОЗ, аби пацієнти, які потрапили в лікарню з приводу захворювань, не перетиналися з інфікованими коронавірусом  пацієнтами та безпечно проходили лікування.

По-друге, лікарня знаходиться в центрі міста поряд з житловою забудовою. Це теж несе загрозу інфекційного зараження жителів міста.

Хочу зазначити, що наша міська лікарня повністю готова в разі потреби прийняти на лікування хворих на коронавірус.  В лікарні є все необхідне обладнання для лікування, зокрема на сьогодні  ми маємо 10 апаратів штучної вентиляції легень та кисневі станції. Медичний персонал пройшов навчання по протидії та лікуванню COVID-19. Створено п’ять бригад інтенсивного лікування.

Прошу користуватися тільки офіційною інформацією, не панікувати та не слухати провокаторів.

Наостанок, хочу повідомити, що на сьогодні в Місті Ізюм захворівших на COVID-19 немає. І якщо ми всі разом будемо неухильно дотримуватись всіх карантинних заходів, дай Боже, що захворівших і не буде. 

Усім здоров’я. Дякую за увагу!

 

Електронна платформа Громадський бюджет