665 переглядiв

Брифінг Ізюмського міського голови щодо поведінки окремих депутатів

Брифинг.Movie_Копия экрана

Сьогодні під час цього брифінгу я хочу розповісти  про те, що останнім часом відбувається  в Ізюмській міській раді та її виконавчих органах. Про те, як депутати від партій ОПЗЖ та Блоку Світличної Фомічевський, Штейман та Козлов уявили себе вершителями справедливості і вирішили, що можуть просто вриватися у кабінети, щось шукати, перевіряти, ображати та принижувати без жодних на те підстав. Тобто, повністю дестабілізовувати не тільки роботу місцевого самоврядування, а й  політичну ситуацію в громаді. Пам’ятаєте, до чого це призвело на сході нашої країни 7 років тому?

 Тож. Ці три депутати, маніпулюючи фактами, маніпулюючи п. 12. ст.. 47 Закону України про місцеве самоврядування, забули, що вони є депутати, а функцій, які мають виконувати лише правоохоронні та контролюючі органи, їм ніхто не надавав.  Тому їх поведінка суперечить будь-яким моральним та законодавчим нормам.

Отже. Розповім більш детально. Згідно пункту 12 ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» постійна депутатська  комісія міської ради для вивчення питань, розробки проектів рішень ради може створювати підготовчі комісії і (УВАГА!) робочі групи з залученням представників громадськості, вчених і спеціалістів. Тобто у разі необхідності попрацювати над проектами створюють робочу групу, залучають інших спеціалістів. Та нема жодного закону, який би надавав підстави цій так званій робочий групі ходити по місту та під виглядом перевірки і пошуку нібито корупційних складових заважати виконувати свої посадові та професійні обов’язки працівникам міської ради та її виконавчих органів, комунальних підприємств та організацій. Ми не проти перевірок. Але це повинні здійснювати спеціально уповноважені органи, такі як, наприклад,  податкова служба. І тільки з дотриманням всіх вимог закону. А складається таке враження, що ці три депутати взагалі не читали Закон України «Про статус депутатів місцевих рад», де у ст. 8 про депутатську етику чітко написано: депутат не має права використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях, не має права допускати образливих висловлювань, використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів місцевого самоврядування, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів місцевих рад та інших посадових осіб. А що ми маємо на сьогодні? Блокування роботи, від якої залежить життєдіяльність громади, години блукання кабінетами виконкому у пошуках провокацій, порушень чи ще чогось, безпідставні виклики поліції та кількагодинні написання безлічі заяв, які не несуть жодного адекватного сенсу.

Своїми діями вони зупиняють роботу наших працівників, знімають відеоролики, потім вирізають фрагменти, які їм потрібні і які звісно висвітлюють лише один бік медалі, а потім розміщують в Інтернеті. Тобто їх мета – не контроль та перевірка, на які, як я вже казав,  нема жодних законодавчих підстав, а знімання відео для соцмережей на телефони, які вони тичуть прямо в обличчя. При цьому ще й провокують, тим самим здійснюючи психологічний тиск на працівників. Такі ситуації вимагають неабиякого терпіння і волі, аби не піддатися на провокації цих депутатів.  Я ось думаю, чи цього хотіли виборці, коли обирали цих горе-депутатів? Чи саме так вони уявляли представництво їх інтересів? Чи влаштовує їх така ганебна зухвала поведінка?  Гадаю, що ні. Гадаю, що ізюмчани розуміють, що така поведінка – лише провокація, лише прагнення нанести шкоду громаді та просто зухвало деморалізувати. Мені особисто соромно за Штеймана, Козлова, Фомічевського і за те, що їм повірила частина громади. І за те, що у прямому ефірі засідань сесій вони привселюдно ображають жінок, ставлять підніжки, плюються в обличчя, штовхають. Це просто недопустимо. Це порушує всі моральні і етичні кодекси. Людина так себе не поводить. Тому я хочу зараз закликати усіх, кого тим чи іншим чином образили ці особи. Пам’ятайте, закон на вашому боці. Адже кожен з нас працює виключно в інтересах громади і виключно в межах своїх посадових інструкцій і повноважень. Я впевнений, що справедливість візьме гору і вірю, що ці особи будуть відповідати за свої дії.

 

Електронна платформа Громадський бюджет