444 переглядiв

Брифінг Ізюмського міського голови Валерія Марченка з питання реконструкції центральної площі міста

площадь птичка1

 

Шановні ізюмчани!

       Всі ми любимо і пишаємося нашим рідним містом. Його мальовничою природою і багатою культурою. Бажаємо бачити Ізюм охайним і чистим, де можна затишно і комфортно проводити своє дозвілля, куди не соромно запрошувати гостей.

       Але, на жаль, бездіяльність, яка останніми роками тривала в нашому місті, призвела Ізюм до вкрай занедбаного стану.

       Дороги і вулиці, тротуари і сходинки, парки і сквери – все це, авжеж,  потребує відновлення, але є серце нашого міста, його лице і головна візитівка – це Центральна площа Ізюма.

       І настав час привести її до ладу.

       Про це я зазначав в своїй передвиборчій програмі і зараз виконую обіцяне.

       Про плани реконструкції площі мною було публічно оголошено ще в минулому році на звіті перед громадою. Після цього за моїм дорученням прес-служба виконкому опублікувала ілюстрації з проекту нової площі на офіційному сайті міста Ізюм і в газеті «Обрії Ізюмщини», а також додатково оприлюднила інформацію про це в мережі інтернет і навіть на центральному телебаченні у випуску новин ТРК «України».

       Після цього був проведений тендер в електронній системі «ПРОЗОРО» і мені дуже приємно, що за результатами тендеру перемогла фірма-підрядник Комунальне підприємство «Благоустрій міста Ізюм». Таким чином, гроші виділені з місцевого бюджету на реконструкцію площі залишаться в нашому місті і підуть на розвиток комунального підприємства, створення додаткових робочих місць і на зарплату ізюмчанам.

       Зараз паспорт об’єкту реконструкції Центральної площі Ізюма розташований біля будівлі виконкому і кожен бажаючий може ознайомитися з виглядом нової площі.

       Хочу звернути вашу увагу на те,  що коли наші спеціалісти тільки почали працювати над новим проектом площі, вони зіткнулися з проблемами некваліфікованого конструювання площі при її будівництві. Деякі з цих проблем видно навіть неозброєним оком, наприклад, це деформація плитки, відсутність поливу клумб з квітами і, що найгірше, це висаджені з порушенням всіх норм садівництва в непідготовлений для цього ґрунт дерева, від чого вони усохли і деформувалися.

       Для того, щоб уникнути будь-яких спекуляцій на цю тему, повідомляю, що на центральній площі Ізюма було зрізано 15 тополів і 20 ялин звичайних. Всі ці дерева були визнані комісією такими, що підлягають зрізу.

       Тому враховуючи висновки комісії Виконавчий комітет Ізюмської міської ради прийняв рішення надати дозвіл Комунальному підприємству «Благоустрій міста Ізюм» на зріз цих дерев.

       Замість них на новій площі будуть висаджені ялівець скельний і липа дрібнолистова, які стануть справжніми прикрасами ландшафтного дизайну площі. А новий архітектурний ансамбль площі доповнить пам’ятка культури, побудована на початку ХХ століття, в якій зараз розміщується Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Ізюм.  Я хочу зазначити, що в ході робіт із реконструкції площі планується провести відновлення фасаду цієї історичної будівлі.

       Наостанок, хочу сказати, що вже багато років в нашому місті зовсім нічого не робилося. Пригадайте, як ми жили з вами неначе у вакуумі, де нічого не відбувалося і не будувалося, а тільки приходило в занепад. Зараз міська влада знайшла можливість зробити для ізюмчан прекрасне місце для відпочинку, і проведення комфортного дозвілля, як для молоді, так і для людей похилого віку. Скільки за останній рік я, як Ізюмський міський голова, отримував письмових і усних звернень від ізюм чан, а особливо від молодих мам про те що їм немає до провести час в рідному місті.

       А тепер коли міська влада взялася за вирішення цього питання, деякі діячі, задля власної користі, втручаються в хід робіт на Центральній площі і тому міська влада, на жаль, тепер не встигне провести реконструкцію площі до Дня міста, як це планувалося раніше. Але нам своє робити, не дивлячись ні на які провокації і робити Ізюм містом, в якому хочеться жити!