230 переглядiв

Брифінг керівництва міста щодо питання створення госпітального округу з центром в Ізюмі

001_cover

 

 Валерій Марченко:

Шановні ізюмчан!

       Як Ви знаєте, зараз в Україні планується проведення масштабної реформи медицини, зокрема, створення госпітальних округів. Це питання надважливе для нашого міста і тому міська влада системно веде активну роботу в цьому напрямку.

       Для початку я хочу коротко для Вас охарактеризувати суть майбутньої реформи охорони здоров’я.

       Отже, в рамках реформування у межах районів населених пунктів планується створити госпітальні округи – тобто, мережу стаціонарів медичних закладів. Управляти ними буде «наглядова рада», до якої увійдуть головні лікарі медичних установ і представники громадськості.

       В проекті створення центру госпітального округу розглядається два населених пункти – це місто Балаклія і місто обласного значення Ізюм. Я, як Ізюмський міський голова, буду наполягати на тому, щоб центр госпітального округу був створений саме в нашому місті.

       Тим паче, що наша Центральна міська лікарня має всі необхідні умови для утворення на її базі Лікарні інтенсивного лікування. Ця лікарня обслуговуватиме додатково пацієнтів з Барвінкова і Борової — це приблизно 35-40 тис. осіб.

       Ми і так вже зараз обслуговуємо мешканців цих сусідніх районів, але ні з державного, ні з місцевих бюджетів Борової і Барвінкового коштів за надання медичних послуг ми не отримуємо 

       Окрім Лікарні інтенсивного лікування, до складу округу планується ввести лікарню планового та відновлювального спрямування, хоспіс і діагностичний центр. 

       Тож, поки реформа медицини знаходиться тільки в стадії підготовки в Україні, міська влада вживає всіх необхідних заходів, аби така реформа в нашому місті пройшла у відповідності до інтересів місцевих жителів.

       За моєю ініціативою депутати Ізюмської міської ради на останній сесії міськради прийняли рішення звернутися до Кабміну і Міністерства охорони здоров’я України із заявою щодо створення центру госпітального округу саме в Ізюмі, а не в Балаклії.

       Для цього у нас є всі необхідну умови: зручне транспортне сполучення, досконала матеріально-технічна база лікарні, і кваліфіковані медпрацівники. А зважаючи на останні події в Балаклії, ми просто не можемо допустити, щоб центр госпітального округу знаходився в потенційно небезпечному місці.

       Також, ми домоглися того, щоб до складу робочої групи з питань впровадження медичної реформи та формування госпітальних округів в Харківській області, яка була створена при Харківській обласній раді та Харківській обласній державній адміністрації, увійшли представники Ізюма – це депутат Харківської облради Вісхан Ісламов і головний лікар Ізюмської центральної міської лікарні Дмитро Зінов’єв. Тому інтереси мешканців Ізюма при формуванні госпітальних округів будуть обов’язково враховуватись комісією.

       Підводячи підсумок, хочу звернути Вашу увагу на те, що для мене, як Ізюмського міського голови, питання створення центру госпітального округу в нашому місті є принциповим, тому я сподіваюся, що всі ізюмчани підтримають міську владу в цьому питанні і допоможуть в його реалізації.

 

Володимир Мацокін:

       Опікуючись питанням створення госпітального округу з центром в м.Ізюмі ми стикнулись із ситуацією, коли на рівні області були запропоновані проекти, які не враховували інтереси ізюмської територіальної громади. Ми, міська влада, володіємо всією ситуацією, яка склалась і активно приймаємо учать в усіх дискусіях та заходах, які відбуваються з цього питання. За дорученням Ізюмського міського голови 29 березня я був присутній на засіданні регіональної платформи розвитку  місцевого самоврядування на тему “Новації охорони здоров’я. Підходи до фінансування медичних послуг”, яке відбулась в приміщенні Харківської міської ради під головуванням Харківського міського голови Геннадія Кернеса. Також, 31 березня я брав участь в засіданні Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області в м. Мерефа ,яке відбулось під головуванням голови Харківської обласної ради Сергія Чернова, де розглядалось питання медичної реформи в Україні. На цих двох засіданнях від імені ізюмської громади ми заявили, що ми маємо власну позицію з організації медичного округу, маємо на це свої підґрунтя, які відповідають Постанові Кабінету Міністрів України і вважаємо, що центр госпітального округу повинен бути в Ізюмі. Це та ціль, яку ми обов’язково досягнемо і маємо для цього всі підстави. І це не вся робота, яку ми проводимо з цього питання. За дорученням депутатів Ізюмської міської ради та Ізюмського міського голови ми інтенсивно ведемо переговори з Барвінківською, Борівською, Балаклійською та Ізюмською районними радами,  де активно опрацьовується питання щодо створення госпітального округу в Ізюмі і дотримання чинного законодавства з цього питання. Тож, шановні ізюмчани, хочу запевнити вас, ми й надалі працюватимемо в цьому напрямку. В планах — проведення круглого столу за участі органів місцевого самоврядування сусідніх міст та селищ, за участі фахівців Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації. Також ми вважаємо, що до розгляду цього надважливого питання необхідно залучати громадськість нашого міста, для цього ми плануємо провести ряд зустрічей, аби вивчити думку ізюмчан та донести її до посадовців та депутатів, які будуть приймати рішення стосовно створення госпітального округу.

       Підсумовуючи, хочу сказати, що питання організації госпітального округу і визначення його центру знаходиться під пильним контролем Ізюмського міського голови, Ізюмської міської ради. При цьому інтереси нашого міста, ізюмчан будуть обов’язково враховані.