123 переглядiв

Цифрова грамотність — неодмінна вимога сьогодення

10

Національна освітня платформа з цифрової грамотності «Дія: Цифрова освіта» стартувала в Україні з 21 січня 2020 року.
Цифрова грамотність необхідна кожному через 5 основних причин:
1. «Держава в смартфоні» та комфортне проживання в країні. Означає велику кількість сервісів онлайн. Більше не треба витрачати свій час на стояння в черзі. Онлайн-послуги — це комфорт, зручність, економія часу. Цифрова грамотність необхідна для того, щоб ефективно використовувати всі можливості, які надає держава.
2.  Особистий розвиток та вирішення особистих потреб. Завдяки знанням цифрової грамотності дідусі та бабусі отримають можливість частіше спілкуватися з онуками в зручному форматі, знатимуть як легко шукати необхідну інформацію — новини, рецепти, а також зможуть проводити прості онлайн-активності. Знатимуть, наприклад, як продати старий диван і купити новий.
3. Конкурентоспроможність на ринку праці. Володіючи цифровою грамотністю, у людини з’являється більше шансів на працевлаштування. Більше шансів на підйом кар’єрними сходами.
4. Безперервне навчання. Завдяки цифровій грамотності, кожен зможе вдосконалювати себе щодня. Проходити онлайн-курси і тренінги. Ефективніше вивчати іноземні мови. Поповнювати власні знання, здобувати нові навички. І в 30, і в 50, і в 70 років. Це суперможливість.
5. Онлайн-безпека. Буде розуміння як уберегти свій акаунт та облікові записи від злому зловмисниками, як захиститися від потрапляння вірусів на свій пристрій.
У Міністерстві цифрової трансформації зазначають, що запровадження національної онлайн-платформи з цифрової грамотності стане початком цифрового прориву України.
На Національній онлайн-платформі з цифрової грамотності https://osvita.diia.gov.ua/ українці зможуть безкоштовно пройти три онлайн-курси: базовий із цифрової грамотності, цифрова грамотність для вчителів і курс для батьків «Онлайн-безпека для дітей». Згодом на онлайн-платформі з’являться прогресивні курси для різних спеціалізацій, світчерів, lifestyle-курси та курси нових цифрових професій.
Курси розробила студія онлайн-освіти EdEra за підтримки компаній Google, Microsoft, Академії ДТЕК, ПРООН UNDP, EGAP, CISCO, Освіторії та Global Teacher Prize. Навчання на курсах буде в ексклюзивному форматі — освітній серіал. Замість рівнів будуть сезони, а замість уроків — освітні серії за участю експертів і селебриті. Амбасадорами цифрової освіти стануть українські зірки: Ольга Сумська, Надія Матвєєва, Руслан Ханумак, Марія Єфросініна.

Електронна платформа Громадський бюджет