154 переглядiв

День Європи: в умовах карантину замість свята – спогад

Європа

Через карантинні обмеження в Ізюмській громаді керівництво міста вимушене скасовувати чимало загальноміських заходів і свят, зокрема Великдень, День пам’яті та примирення, День Перемоги пройшли без урочистостей та масових святкувань. На черзі – День Європи, яке відзначається в нашій країні на державному рівні з 2003 року згідно з Указом Президента “Про День Європи” щорічно кожної третьої суботи травня, а в країнах Європейського Союзу – 9 травня. Цьогоріч свято припадає на 16 травня. На жаль, воно теж скасовано.
З 2017 року День Європи стало традиційним для ізюмчан. Адже це день проголошення підтримки спільних цінностей, знайомства з історією, економікою і культурою різних країн континенту, бо знання національних особливостей, традицій – вірний шлях до порозуміння, поваги між народами і відкритості людських сердець, яка руйнує будь-які кордони.
Наразі в ізюмчан є можливість дізнатись, як святкували цей день в громаді протягом трьох років, про особливості свята, подивитись найкращі відеофрагменти святкування.
Отже, традиційно в День Європи на ізюмчан та гостей міста чекає цікава святково-розважальна програма: центр міста перетворюється в осередок європейської культури, де можна було побачити різнобарв’я прапорів країн-членів ЄС, долучитися до їхніх традицій та звичаїв, скуштувати страви національної кухні тощо. Участь у заході беруть організації, підприємства та громадські об’єднання Ізюма, які представляють обрану ними країну ЄС. Українське сало і вареники, грузинське хачапурі і шашлик, німецькі ковбаси, голландські сири, турецькі солодощі, італійська паста та піца, грецькі салати , іспанська паелья, італійські мафіозі, англійські футболісти, норвезькі вікінги, турецьке весілля – таке різноманіття можна побачити лише раз на рік та по-справжньому перейнятись духом Європи.
Керівництво міста на чолі з Ізюмським міським головою Валерієм Марченком першим відкриває свято, відвідує кожен павільйон, дегустує національні страви та напої. Натомість учасники отримують солодкі подарунки та подяки міського голови за участь.
Після виходу з карантинного режиму традиція відзначення усіх загальноміських та державних свят буде продовжена. Адже кожне свято – це радість, щире спілкування, розваги та частування. Кожне свято об’єднує всіх в єдину сильну громаду. Більш ніж за два місяці усі ми скучили за масштабними святкуваннями знаменних дат. І після карантину вже по іншому буде сприйматись кожне святкування, кожна подія, кожен захід. Вони набудуть зовсім іншого сенсу для жителів громади. І міська влада у подальшому після карантину намагатиметься ці свята зробити ще більш масштабними та особливими.
А поки немає можливості в реальному часі організувати та відзначити День Європи, пропонуємо до уваги глядачів кращі відеофрагменти святкування з нашого архіву. Без коментарів.

Електронна платформа Громадський бюджет