70 переглядiв

ДОПОМОЖІТЬ ЗБЕРЕГТИ ЖИТТЯ – ЗДАЙТЕ КРОВ. 5 листопада в м.Ізюм пройде день донора.

maxresdefault

Щодня до лікарень потрапляють пацієнти, для яких донорська кров означає життя. Донорська кров постійно потрібна хворим на лейкоз, апластичну анемію та різні форми гемофілії. Без неї неможливо обійтись у хірургії, трансплантології, акушерстві, онкології, ортопедії. та травматології.

В Україні ж донорської крові лікарням завжди не вистачає. Цікаво й те, що в нас за показником минулого року заготовлюється 9,1 мл крові на одну особу, тоді як Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що ця доза повинна становити не менше 15 мл. У США кожні 109 з тисячі осіб здають донорську кров, у Європі – від 52 до 67. В Україні – лише 18 осіб з тисячі здають кров.

Згідно із законом, донором може бути будь-який дієздатний громадянин України від 18 років, що пройшов відповідне медичне обстеження і не має протипоказань, визначених Міністерством охорони здоров’я України. Узяття крові або її компонентів у донора дозволяється лише за умови, що його здоров’я не буде погіршене. При взятті крові на дослідження та її заготівлю використовується одноразовий інструментарій. Кров проходить пряме тестування на всі інфекції, у тому числі на ВІЛ-інфекцію, гепатити В і С, сифіліс. Крім цього, провадяться біохімічні дослідження, які також гарантують безпеку при переливанні.

 

 

 КНП ІМР «Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері» запрошує всіх бажаючих приєднатись до цієї акції, та здати кров 05.11.19р починаючі з 1000 за адресою: м.Ізюм, вул. Залікарняна 2 (В приміщені жіночої консультації) .

 

Електронна платформа Громадський бюджет