297 переглядiв

Інтерв’ю з генеральним директором КНП «Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері» Дмитром Зінов’євим

Ізюм ОФІЦІЙНИЙ.00_03_27_18.Still033

Організація забезпечення належного рівня якості медичної допомоги в закладах охорони здоров’я – одна з найважливіших функцій її керівника. І зараз, коли у медицині України відбуваються значні зміни і перетворення, особливо важливо тримати руку на пульсі. Бо здорова нація – це головне завдання будь-якої цивілізованої держави.
Ми бачимо, що останніми роками у нашому місті сфері охорони здоров’я з боку міської влади приділяється багато уваги. На очах на краще змінюються умови перебування хворих у медичних закладах, оснащується матеріально-технічна та діагностична складова лікувального процесу, закуповується за рахунок міського бюджету необхідні для певних категорій ліки тощо.
Детальніше про те, у яких умовах працюють медики Комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері» ми попросили і інтерв’ю розповісти її генерального директора Дмитра Івановича Зінов’єва.

– Дмитре Івановичу, почнемо з перейменування Вашої установи: чому саме лікарня Піщанської Богоматері?
– Відповідь дуже проста. Всім ізюмчанам відомо, що саме Піщанська ікона Божої Матері є символом і покровителькою нашого міста. З нею пов’язані з давніх часів неймовірні історії одужання тяжко хворих. Тож мені здається очевидним було надати нашому закладу саме таку назву. Хочемо, щоб люди, які перебувають у нас на лікуванні, відчули цілющу силу божого образу, який дасть їм сили боротися з недугами. Сподіваюся, що отримати якісне лікування, турботу і підтримку їм допоможуть і спеціалісти нашого закладу.

– Цікавить статистика у показниках роботи: якщо для інших галузей – чим більше тим краще, то для медиків, мабуть, навпаки. Вірно?
– Погоджуюсь, і намагаємося робити все, щоб населення нашого регіону хворіло якомога менше. Але реалії такі, що КНП «ЦМЛ Піщанської Богоматері» знаходиться на трасі державного значення Київ – Харків – Довжанський та визначена, як притрасова лікарня для надання будь-якої невідкладної та екстреної медичної допомоги мешканцям Харківської області та інших областей, а також іноземним громадянам. Тож наш заклад, у якому працює 83 лікарі та 240 медичних працівника з базовою і неповною вищою медичною освітою, щоденно готовий надати допомогу абсолютно всім, хто її потребує.
Стаціонарне лікування надається за 10 профілями: терапевтичного, неврологічного, хірургічного, отоларингологічного, травматологічного, офтальмологічного, інфекційного, гінекологічного, педіатричного профілів, а також ліжка для вагітних і породіль.
Мережа лікувально-профілактичних закладів КНП «ЦМЛ Піщанської Богоматері» складає 220 ліжок цілодобового перебування хворих, 108 ліжок – денного лікування та поліклінічних закладів на 425 відвідувань в зміну.
З початку року проліковано по стаціонару 6257 хворих (для порівняння за 9 місяців 2018 року – 6494 хворих), прооперовано – 1816 (минулоріч 1898), хірургічна активність склала 56,1% (проти 56,9%). На ліжках денного лікування перебувало 2528 хворих (за 9 місяців 2018 року 3002 хворих).
В амбулаторно-поліклінічній ланці КНП «ЦМЛ Піщанської Богоматері» проводиться прийом по 26 спеціальностям. За 9 місяців прийнято 163055 хворих (за аналогічний період у 2018 році – 227768 особа).
За 9 місяців 2019 року до жіночої консультації було 31613 звернень, в пологовому відділенні проліковано 228 жінок, із них пологів – 173.
За січень-вересень цього року було 360 звернень внутрішньо переміщених осіб Луганської та Донецької областей, у тому числі за амбулаторною медичною допомогою – 223, в стаціонарі проліковано – 137 осіб.

– Скажіть, будь ласка, яке діагностичне обстеження можна пройти у лікарні і що для цього потрібно.
– Нині у закладі створені умови для проведення комплексного обстеження пацієнтів за рахунок функціонування лабораторного та рентгенологічного відділень, кабінетів ультразвукової та функціональної діагностики, ендоскопії.
Наприклад, на початку минулого року наше місто отримало сучасний цифровий мамограф українського виробництва вартістю більше 1 млн. грн. Тепер ізюмські медики вже на самих ранніх стадіях мають змогу виявляти у жінок ракові пухлини, доброякісні новоутворення тощо.
А наприкінці 2018 року завдяки ініціативі керівництва міста центральна міська лікарня отримала медичне обладнання на майже на 8 млн. грн. Це рентгенівська діагностична система, три кисневих апарати з датчиком та монітором, відеоендоскопічна система та апарат УЗД експертного класу з еластографією.
Влітку цього року запрацював новий сучасник електронний рентгенапарат.
Тож завдяки турботі міської влади відтепер наш лікувальний заклад один з небагатьох в Харківській області, що має таку висококласну апаратуру.
Аби пройти обстеження обов’язково треба мати направлення від вашого сімейного лікаря.

– Чи запрошуєте Ви до нашого міста вузько профільних спеціалістів?
– Так. Враховуючи підвищений інтерес населення до здоров’я через систематичні медогляди для раннього виявлення захворювань неодноразово в Ізюм на запрошення керівництва міста приїздили спеціалісти Київського медичного центру збереження та лікування зору «САПСАН», міжнародного медичного центру «ОФТАЛЬМІКА», лікарі з ДУ «Інституту серця МОЗ України». Вони пропонували зробити якісну ультразвукову діагностику, а потім призначали розширену лікувальну програму. Сподіваємося, що такі вкрай потрібні ізюмчанам візити медиків різного спрямування триватимуть і надалі.

– Бачимо, що у лікарняному містечку добігають кінця ремонтні роботи. Що залишилося зробити?
– Так, нині завершено облаштовувати відділення екстреної невідкладної медичної допомоги. Його відкриття відбулося 16 жовтня.
В цілому основний комплекс ремонтних робіт практично завершений. Залишається лише впорядкування території.
Скажу також і про те, що продовжується матеріально-технічне оснащення стаціонарного корпусу. Навесні було оновлено інвентар педіатричного відділення: придбано сучасні ліжка, тумбочки, матраци, постільна білизна, ковдри, подушки. Загальна сума, яку виділили депутати Ізюмської міської ради за ініціативи Ізюмського міського голови, складає 86 тис. грн. (56 тис. грн. – на меблі, 30 тис. грн. – на м’який інвентар). Тож батьки, які перебувають у відділенні разом з дітьми на стаціонарному лікуванні, задоволені умовами. А взагалі з початку 2019 року з міського бюджету на ці потреби вже виділено більше 355 тисяч гривень.

– Дмитре Івановичу, що можете сказати про фінансування закладу і забезпечення медикаментами.
– Фінансування лікарні за 9 місяців 2019 року становить 42 млн. 358 тис. 330 грн., у т. ч.: за рахунок медичної субвенції – 39 млн. 148 тис. 518 грн., за рахунок місцевого бюджету – 3 млн. 209 тис. 812 грн. Крім того, для відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань профінансовано і витрачено 363 тис. 832 грн. Для забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет витрачено 1 млн. 217 тис. 163 грн., у т. ч. з місцевого бюджету 102 тис. 43 грн.
Із загальної суми фінансування профінансовано: на заробітну плату з нарахуванням – 36 млн. 433 тис. 153 грн., на оплату енергоносіїв – 2 млн. 854 тис. 900 грн., на придбання медикаментів – 786 тис. 328 грн., на придбання продуктів харчування – 264 тис. 65 грн., на оплату медикаментів за пільговими рецептами – 418 тис. 368 грн.
Передбачено і витрачено на забезпечення пільгового контингенту безкоштовними медикаментами, оплату медикаментів за рецептами лікарів хворим на онкозахворювання, шизофренію та епілепсію, на нецукровий діабет, ветеранам та інвалідам тощо у сумі 418 тис. 368 грн. Кількість хворих, яким відпущені лікарські засоби на пільгових умовах складає 278 чоловік.

– І наостанок. Наближаються холоди. Чи готова лікарня до сезону респіраторних захворювань та грипу та які профілактичні дії рекомендуєте проводити ізюмчанам?
– На виконання наказу МОЗ України з питань організації та проведення санітарно-протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню грипу та гострих респіраторних інфекцій, в лікарні проводиться щотижневий моніторинг даних захворювань по дитячих дошкільних та загальноосвітніх закладах, дорослому населенню. Проводиться також санітарно-освітня робота серед населення з питань профілактики грипу та ГРВІ. У разі спалаху захворювань передбачено облаштування додаткових ліжок в інфекційному відділенні.
Але хочу сказати, що можна уникнути зараження навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей: уникати скупчень людей, користуватися одноразовими масками при необхідності, регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання, повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми, мати чисті руки, користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками. Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя вам і людям, що знаходяться поруч.
Але найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу є, безперечно, щорічна вакцинація.
На завершення інтерв’ю від усіх медиків Ізюмщини хочу побажати жителям нашої громади здоров’я – уважно ставтеся, турбуйтеся і бережіть цей найцінніший скарб у житті. І пам’ятайте: ми – лікарі завжди готові підтримати та допомогти вам і професійною порадою, і добрим словом.