479 переглядiв

Інтерв’ю з головним лікарем Ізюмської центральної міської лікарні Дмитром Зінов’євим

MVI_9074_MOV-0-02-10-022

       У системі  реформ , які відбуваються в нашій країні,  змінюється підхід і до функціонування системи охорони здоров’я.

       Наразі питання про  реформування цієї  галузі  набуло особливої гостроти та резонансу. Адже українська медицина має змінюватись тільки на краще. І в жодному разі не повинен постраждати сам пацієнт. Тому як вплине реформа на сферу медицини в нашому місті, про фінансування та про результати роботи  галузі охорони здоров’я  в інтерв’ю розповів головний лікар Ізюмської центральної міської лікарні Дмитро Зінов’єв.

       1.Дмитро Івановичу, розкажіть, будь ласка, які зміни відбулись потягом року в медичній сфері нашого міста.

       В цілому 2017 рік для лікарні склався напруженим і відповідальним.

       Багато роботи проводиться з облаштування лікарняного містечка, а саме:

       на завершальному етапі ремонт каналізаційної системи, з місцевого бюджету виділено 174 тис. 708 грн. Крім цього по периметру лікарняного містечка, а це площа 5 га, встановлюється новий паркан (на який виділено 59 тис. 336 грн.), де передбачена стоянка для автомобільного транспорту, в’їзд на територію буде тільки для спеціалізованого автотранспорту.

       2.Минулого року під час інтерв’ю Ви сказали, що влада виділила рекордну суму – майже 1,5 млн. грн. на медичне обладнання та медикаменти, а в цьому році вдалося ще й залучити допомогу із област. Розкажіть про це детальніше.

     Цього року за ініціативи місцевої влади, за рахунок фінансування державного фонду регіонального розвитку в сумі 27 млн. грн. почався капітальний ремонт стаціонарного корпусу лікарні.

       Передбачається заміна опалення, водопостачання та водовідведення (каналізації), заміна електропроводки, утеплення фасаду, заміна вікон (на металопластикові) і дверей.

       Крім цього проводиться ремонт в палатах і коридорах.

       Грошей на ремонт усіх відділень звичайно мало, а тому маємо надію на додаткове фінансування.

       Одна з умов проектів регіонального розвитку це співфінансування з місцевого бюджету, а тому до 27 млн. грн. місцева влада профінансувала нам 2 млн. 700 тис. грн.

       3.Розкажіть про медичну реформу і як вона торкнеться ізюмчан. Зокрема, це створення медичного округу.

     В рамках проведення реформи охорони здоров’я проводиться робота по створенню на базі Ізюмської ЦМЛ лікарні інтенсивного лікування другого рівня. Передбачається, що ця лікарня буде надавати кваліфіковану медичну допомогу жителям м.Ізюм, а також населенню Барвінківського і Борівського районів.

     Спільно з міською владою було проведено круглий стіл з питань формування округу і громадські слухання. Все це було приурочено одній меті – недопущення формування госпітального округу з центром в Балаклії, тому що це суперечить інтересам жителів м. Ізюм, Ізюмського району та прилеглих районів.

       В результаті робоча група, сформована з представників обласної державної адміністрації, управління охорони здоров’я, обласної ради, до складу якої увійшов, в тому числі і я, як головний лікар Ізюмської ЦМЛ, врахувала побажання ізюмської громади і питання призначення центрів округів було знято взагалі.

       Зараз планується тільки створення лікарень інтенсивного лікування другого рівня з повністю однаковими повноваженнями, як в Ізюмі так і в Балаклії.

       Створення госпітального округу дозволить нашій лікарні отримати більше фінансування, що в свою чергу, дасть можливість надання більш якісної медичної допомоги населенню.

       4.Чи готова лікарня до сезону респіраторних захворювань та грипу і які профілактичні дії ви рекомендуєте проводити ізюмчанам?

       На виконання наказу МОЗ України з питань організації та проведення санітарно-протиепідемічних заходів спрямованих на запобігання виникненню і поширенню грипу та гострих респіраторних інфекцій, в лікарні проводиться щотижневий моніторинг даних захворювань по дитячих дошкільних закладах, школах і дорослому населенню.

       Ця інформація передається в управління охорони здоров’я та Харківський обласний лабораторний центр.

       Завдання центру це проведення державного обліку, реєстрації та розслідувань причин і умов виникнення інфекційної захворюваності і проведення заходів щодо їх ліквідації.

       Проводиться санітарно-освітня робота серед населення з питань профілактики грипу та ГРВІ.

       У разі спалаху захворювань передбачено

       додаткове розгортання ще 20 ліжок в інфекційному відділенні.

       Профілактика грипу, ГРВІ специфічна і неспецифічна.

       Специфічна – це вакцинація проти грипу і хіміопрофілактика, починаючи від АМІЗОНУ (Римантадину) і закінчуючи Озельтамівір (Таміфлю).

       Неспецифічна профілактика включає:

       повноцінне харчування, достатній нічний сон, провітрювання через кожні 2-3 год приміщення, миті рики з милом після громадського транспорту, відвідування громадських місць. Уникати великого скупчення людей, не займатися самолікуванням. І при перших симптомах захворювання (слабкість, головний біль, біль у вусі, горлі, нежить, кашель, висока температура тіла) звертатися до сімейного лікаря.

       5.Які Ваші плани як очільника медичної сфери в нашому місті, на 2018 рік?

       По-перше, закінчити формування госпітальних округів. По-друге, хотілось би повністю закінчити капітальний  ремонт головного корпусу лікарні та благоустрій території  медичного містечка.  По-третє — отримати підвищення фінансової допомоги на медичне обладнання та препарати.

Електронна платформа Громадський бюджет