231 переглядiв

Інтерв’ю з начальником управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради Юрієм Донцем

На сайт

Не секрет, що житлово-комунальна сфера забезпечує першочергові потреби населення, суттєво впливає на створення необхідних умов для ефективності та надійності функціонування господарського комплексу в цілому. Тож працювати над створенням комфортних умов для життєдіяльності людей потрібно злагоджено, постійно і з урахуванням вимог жителів громади.
Що зроблено в місті у сфері благоустрою – в інтерв’ю начальника управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради Юрія Олександровича Донця.

– Юрію Олександровичу, перше питання – про автомобільні дороги міста. Всі ми бачимо, що цього року роботи по ремонту та облаштуванню дорожнього покриття в Ізюмі ведуться активними темпами і не лише у центрі міста, а й на його околицях. Розкажіть про це детальніше.
– У 2019 році коштами міського бюджету проведено капітальний ремонт частини асфальтного покриття трьох доріг – вулиці Маршала Федоренка, Московська та Островська. Загалом вартість проведених капітальних ремонтів з урахуванням витрат на проектування та інше склала 5 млн. 355 тис. 500 грн. У минулому ж році на капітальний ремонт доріг було витрачено всього 3 млн. 509 тис. грн.
На поточний ремонт асфальтного покриття 24 доріг з місцевого бюджету цьогоріч було витрачено 3 млн. 344 тис. грн. Для порівняння: у минулому році – 2 млн. 984 тис. грн.).
До того ж, активно ведеться і ямковий ремонт. У цьому році міською владою за рахунок бюджету для КП «Благоустрій міста Ізюма» було придбано спецтехніку – автомобіль для ямкового ремонту доріг «УЯР-1». Завдяки цій чудо-техніці за сучасною технологією стало можливим оперативно, а головне якісно ліквідовувати вибоїни та ями на дорогах міста не застосовуючи асфальт. На проведення таких робіт витрачено на цей час майже 400 тис. грн.
Всього ж на ремонтні роботи асфальтного покриття вже витрачено майже 13 млн. грн.

– Окрім дорожніх робіт цього літа розпочато облаштування тротуарних доріжок та внутрішньо будинкових проїздів.
– Треба відзначити, що такі роботи за часи незалежності нашої держави в Ізюмі проводяться вперше. Міська влада, дбаючи про безпеку та комфорт жителів та гостей міста, визначила, і не лише у центрі міста, ділянки внутрішньо квартальних проїздів, тротуарів та прибудинкових територій, що потребували ремонту першочергово. У межах фінансових можливостей місцевого бюджету були проведені ремонтні роботи на проїздах по вул. Капітана Орлова (біля гімназії №3), пр. Незалежності (до ДНЗ №16 та біля будинків №32-34-36), вул. Соборній (буд. 54, 31-33), Покровській (буд. 12-14, 36-38), Джона Леннона, Героїв Чорнобильців. Відремонтовано тротуари по Соборній, Різдвяній, Заводській, Героїв Чорнобильців, Джона Леннона, Покровській, Київській, Першотравневій, у парку біля ПМП «Залізничник». Провели ремонт асфальтного покриття прибудинкових територій по вул. Київській,45, Некрасова,72, пров. Соборному,3, вул. Соборній,18, пр. Незалежності, 4-36, а також по вул. Героїв Чорнобильців біля будинків №№23-25-27.
Загалом на ці роботи із місцевого бюджету було витрачено 4,5 млн. грн. Роботи виконувало ПАТ «ШРБУ».

– Звісно, що утримувати дорожню інфраструктуру міста у належному стані дуже важливо. Але які ще роботи з покращення стану об’єктів благоустрою проводилися з початку цього року в Ізюмі.
– За період з початку року з міського бюджету на поточний ремонт об’єктів благоустрою виділено майже 5 млн. грн. Проведено ремонт дитячих майданчиків, пам’ятників, зупинок, місць загального користування, кладовищ, завершено поточний ремонт пішохідного мосту через річку Сіверський Донець, виготовлено проектно-кошторисну документацію на поточний ремонт центральної частини міського парку.
Управлінням житлово-комунального господарства було проведено дві тендерні процедури відкритих торгів на поточний ремонт міського парку, які не відбулися у зв’язку з відсутністю достатньої кількості учасників. Наразі проведено переговорну процедуру з КП «Благоустрій міста Ізюма». Підписано договори і розпочато роботи.
Завдяки коштам місцевого бюджету (а це більше 4 млн. грн.) утримується в належному стані мережа вуличного освітлення, зелені насадження, проводиться ліквідація стихійних, покіс трави, валка аварійних дерев, обрізання гілок та кущів тощо.
На встановлення мережі відеоспостереження по місту та її утримання, облаштування гуртожитку коридорного типу для розміщення внутрішньо переміщених осіб, встановлення дитячих та спортивних майданчиків, придбання теплових лічильників для житлових будинків,    на відшкодування ОСББ частини теплих кредитів також виділено майже 1,2 млн. грн.
До того ж, до початку опалювального сезону за рахунок коштів обласного і міського бюджетів (майже 11 млн. грн.) встановлені та приєднані до існуючих теплових мереж дві модульні сучасні котельні по вул. Пролетарська,10А і вул. Пролетарська,2-і. Монтажні роботи підходять до завершення. Введення в експлуатацію цих об’єктів дозволить здійснювати якісне і надійне теплопостачання житлового мікрорайону Верхнього селища.
Також, протягом 2019 року з місцевого бюджету виділено фінансової підтримки комунальним підприємствам КЖРЕП-1, ІКВ ВКП, ІКПТМ, КП «Благоустрій міста Ізюма» на придбання матеріалів для проведення ремонтів житлового фонду, об’єктів благоустрою, теплових мереж, мереж водопостачання, водовідведення міста на загальну суму 1 млн. 786 тис. грн. та на капітальні видатки на поліпшення їх матеріально-технічної бази – 1 млн. 928 тис. грн.
Для покращення санітарно-екологічного стану міста традиційно протягом року проводились толоки спільно із громадськими організаціями, молоддю, небайдужими ізюмчанами.
З метою підвищення безпеки руху на дорогах міста проведено відновлення розміток проїжджої частини вулиць Соборна, Київська, Покровська, Генерала Недбайла, Гагаріна, проспекту Незалежності, а також встановлення дорожніх знаків.

– Одним із напрямів реформування житлово-комунального господарства є створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Знаємо, що Вашим управлінням постійно проводиться робота з цього питання. Які її результати?
– На сьогодні в місті зареєстровано 35 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (останнє ОСББ під назвою «Капітана Орлова» зареєстровано 30 вересня 2019 року), 35 багатоквартирних будинків визначили управителем приватне підприємство «Ізюмжитлосервіс», 3 будинки вирішили обслуговуватися самостійно.
У місті діє програма сприяння створенню та підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2018-2020 роки. Нею передбачено інформаційна робота по створенню у місті ОСББ, витрати пов’язані з реєстрацією та виготовленням документації для створених ОСББ, фінансова підтримка ОСББ при умові фінансування субвенцій держбюджету на проведення капремонту, реконструкції, утеплення або інших видів робіт, фінансова підтримка проектів з енергозбереження та термомодернізації житлових будинків шляхом відшкодування місцевим бюджетом суми відсотків за банківськими кредитами, залученими ОСББ на ці потреби.
Ефективне управління багатоквартирним будинком – це справа непроста. Але реалії такі, що співвласники мають брати відповідальність за свій будинок і робити життя в ньому комфортним. Тож за підтримки керівництва міста управлінням житлово-комунального господарства спільно з ЄС/ПРООН у рамках проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) протягом вересня-листопада організовано навчання для голів ОСББ метою впровадження сталих енергоефективних рішень. Проект діє на місцевому рівні по всій Україні, допомагаючи створювати нові об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а також сприяючи зміцненню потенціалу як новостворених, так й існуючих ОСББ, які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.

– А чи беруть участь ОСББ нашого міста у грантових конкурсах?
– Так. Надзвичайно популярним серед ОСББ є обласний конкурс міні-проектів «Разом в майбутнє». У 2017 році участь у ньому дозволила ОСББ «Оберіг-Ізюм» (вул. Покровська,26) облаштувати бетонне вимощення навколо будинку. А цьогорічна перемога ОСББ «УЮТ» (вул. Героїв-Чорнобильців,14) у даному проекті дозволила оновити та поліпшити зовнішній вигляд будівлі. Виконані роботи стали гарантією надійності та міцності як фасаду та несучих стін, так і приміщення в цілому. Дисперсійне фарбування фасаду забезпечило будинку яскравість та неповторність серед споруд центральної частини міста. Завдяки проекту збережено житловий фонд міста, створено сприятливі та комфортні умови проживання мешканців в будинку.
Наостанок хочу запропонувати ініціативним групам звертатися до Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради (вул. Покровська,32, телефон 2-11-40) за наданням необхідної роз’яснювальної та методичної допомоги щодо створення ОСББ чи іншої інформації.

Електронна платформа Громадський бюджет