391 переглядiв

Ізюм залишився без центру ЗНО в місті

zno-2017

       Цього року Український центр оцінювання якості освіти не проводитиме зовнішнє незалежне оцінювання в Ізюмі. Діти з Барвінківського, Борівського, Ізюмського районів та міста Ізюм (саме в таких межах в 2016 році в місті обласного значення Ізюм проходило тестування), тепер вимушені будуть їхати складати іспити в містах Балаклія, Лозова та Куп’янськ.

        Як нам стало відомо, директор центру Вадим Карандій з цього приводу зазначив, що в 2017 році пункти проведення ЗНО утворюються на територіях де проживає не менше 450 учасників тестування, а також в місцях зручного територіального розташування пунктів складання ЗНО, до яких комфортно можуть дістатися всі учасники даного процесу. Додатково враховується інформація за попередні роки.

        Представники міської влади запевнили нас, що в Ізюмі створені всі належні умови для проведення ЗНО в нашому місті. Ізюмська гімназія №3, а також школи №5 і №12 пройшли необхідну сертифікацію і відповідають всім вимогам до пунктів тестування. Жодних порушень або нарікань на роботу пунктів тестування в минулому році не було.

       В цьому навчальному році в загальноосвітніх начальних закладах Барвінківського, Борівського, Ізюмського районів та міста Ізюм навчається 477 учнів 11-х класів (Барвінківський район – 53 чол., Борівський район – 88 чол., Ізюмський район – 111 чол. і місто Ізюм – 225 чол.), які обов’язково будуть проходити в цьому році ЗНО з 4 навчальних предметів.

       Також, як показує досвід проведення ЗНО в Ізюмі у минулому році участь у тестуванні брали й випускники професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації вищевказаних територіальних одиниць. Таким чином, у ЗНО-2017 потенційно можуть взяти участь 678 осіб, із них випускників минулих років 60 чол. і випускників профтех ліцеїв і вишів 141 чол.

       Крім того, відстань від вищезазначених районів Харківської області до міста обласного значення Ізюм значно коротша ніж до міст Балаклія, Лозова та Куп’янськ:

  • від смт. Борова до м. Ізюм – 38 км, а до Куп’янська – 44 км.
  • від м. Барвінкове до м. Ізюм – 47 км., а до м. Лозова – 64 км.
  • від м. Ізюм до м. Балаклія – 52 км.

       В зв’язку з наведеними фактами, ми обурені рішенням керівництва центру оцінювання якості освіти відмовити нашим дітям складати ЗНО в комфортних для них умовах у рідному місті, а також ми оцінюємо, як неприйнятну позицію Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, який очолює Олександр Сидоренко.

       Найбільше ми, ізюмчани, розчаровані тим, що наш народний депутат України Віктор Остапчук стояв осторонь цього вкрай важливого питання для багатьох його виборців на окрузі. Як нам стало відомо, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко – є помічником-консультантом народного депутата України Віктора Остапчука. Таким чином Віктор Миколайович, на наш погляд, просто не міг не знати про дану проблему проведення ЗНО-2017 в Ізюмі, а значить ми можемо припустити, що він свідомо усунувся від вирішення даного питання, замість того, щоб допомогти нашим дітям.

      Зі свого боку ми, як батьки, докладемо максимум зусиль для того, щоб забезпечити нашим дітям належні умови тестування не зважаючи на багатогодинні переїзди до пунктів тестування та пов’язані з цим негативні наслідки (втома, стрес), які без сумніву вплинуть на якість результатів ЗНО.

 

Батьківська рада навчальних закладів м. Ізюм

 

 

Електронна платформа Громадський бюджет