244 переглядiв

Ізюмчани відзначили День Соборності України

   IMG_2368

     Зранку 22 січня біля пам’ятнику Т.Г. Шевченку пройшов урочистий мітинг з нагоди свята.

         Цей день увійшов в історію українського народу підписанням Акту Злуки між Українською Народною Республікою та  Західноукраїнською Народною Республікою, який передбачав ліквідацію вікового роз’єднання сходу та заходу України між різними імперіями.
         А 22 січня 1990 року в пам’ять про цю подію мільйони  українців вишикувалися в живий ланцюг від Києва до Львова, так відзначивши День Соборності України, день української єдності та свободи. Боротьба за її волю, незалежність і суверенітет не припинялася в усі часи і відбувається сьогодні на сході країни.

         В знак єдності представники міської влади,  депутати, керівники структурних підрозділів Ізюмської міської ради та громадськість зібрались на урочистому заході, яке  традиційно відкрилось гімном України.

         Вітаючи всіх із цією знаменною датою, виступив заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін. У промові він зазначив, що ніколи ще це свято не було таким величним і таким вистражданим як сьогодні. Водночас  закликав ізюмчан  плекати незалежність і соборність нашої держави.

         З промовою виступила і представниця громадськості Тамара Пивоварова.       

         Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих борців за свободу і незалежність нашої держави, після чого поклали квіти до пам’ятника Кобзарю.

Електронна платформа Громадський бюджет