199 переглядiв

Ізюмська міська лікарня отримала 15 кисневих концентраторів для лікування хворих на COVID-19

thumb-newsDocument-900x600-d964

Минулого тижня Ізюмську міську лікарню відвідав заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Тарас Пастух. Ізюмський міський голова Валерій Марченко під час зустрічі ознайомив гостя з функціонуванням лікарні та з умовами лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією. Разом з тим попрохав забезпечити лікарню кисневими концентраторами, яких вкрай не вистачало.

Тож за дорученням голови ХОДА Олексія Кучера 18 листопада за кошти державного бюджету в Ізюмську лікарню було доставлено 15 необхідних приладів, які врятують ще не одне життя.

«До цього моменту в лікарні було всього 5 таких концентраторів, та через постійне збільшення кількості пацієнтів їх стало не вистачати», – розповів в.о. медичного директора КНП “Ізюмська міська лікарня Піщанської Богоматері” Олег Широкий.

Як зазначила завідуюча  інфекційним відділенням Людмила Лісових, необхідність застосування кисневих концентраторів при захворюванні на COVID-19 пов’язана з ураженням легеневої тканини і нездатністю легенів засвоювати кисень з атмосферного повітря.
Кисневий концентратор дозволяє збільшити кількість кисню в суміші, що подається, і тим самим наситити організм пацієнта киснем.
На відміну від апарату штучної вентиляції легенів (ШВЛ), кисневий концентратор не замінює функцію зовнішнього дихання і використовується у пацієнтів з дихальною недостатністю середнього ступеня тяжкості.
Апарат ШВЛ використовується в разі розвитку у пацієнта важкої дихальної недостатності і необхідності заміщення функції зовнішнього дихання, у тому числі з використанням підвищених концентрацій кисню.

При правильному застосуванні концентратора можна попередити розвиток ускладнень та погіршення стану пацієнтів із COVID-19. Таким чином зменшується навантаження на реанімаційні ліжка з апаратами штучної вентиляції легень, які варто використовувати лише для важкохворих.

При нинішній завантаженості лікарні пацієнтами, хворих на коронавірус, такої кількості концентраторів має вистачити, – запевнила Людмила Миколаївна.

Електронна платформа Громадський бюджет