128 переглядiв

Ізюмське об’єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області інформує про мінімальну заробітну плату

 

 Пенсійний фонд України

     

        Ізюмське  об’єднане  управління  Пенсійного фонду України Харківської області повідомляє, що згідно ст. 8 Закону України  № 1801-VIII від  21.12.2016 мінімальна заробітна  плата  у місячному розмірі з 1 січня 2017 року складає  3200,00 грн.

       Згідно Закону України “Про оплату праці”  мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником  місячну (годинну ) норму праці. Мінімальна заробітна плата встановлюється одночасно в місячному та погодинному розмірах.

       Розмір  заробітної плати працівника за повністю  виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати. При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення  ії мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

        Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав  місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної, роботодавець проводить доплату до рівня  мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати. Якщо розмір заробітної плати у зв’язку з періодичністю виплати її складових є нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, проводиться  доплата до рівня мінімальної заробітної плати.

       У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці. Мінімальна заробітна плата у погодинному розмірі застосовується на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та у фізичних осіб, які використовують найману працю у разі застосування погодинної  оплати праці.

Електронна платформа Громадський бюджет