Офіційний сайт міста Ізюм

441 переглядiв

Кам’янська громада зробила перший крок з приєднання до міста Ізюм

 

05З травня минулого року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» №6466, який дозволяє містам обласного значення сформувати об’єднану територіальну громаду. Оскільки такі міста, згідно із чинним законодавством, визнаються спроможною ОТГ, це відкриває їм можливість формувати громаду із суміжними селами за процедурою приєднання у відповідності до Перспективного плану.
Тож 10 березня 2019 року в селі Кам’янка Ізюмського району з цієї нагоди відбулися громадські обговорення у формі громадських слухань щодо добровільного приєднання сіл Кам’янка, Суха Кам’янка, Синичино, Тихоцьке Кам’янської сільської ради до територіальної громади міста обласного значення Ізюм.
На зібранні відповідно до списку зареєстрованих учасників громадських слухань були присутніми з правом голосу 232 особи (жителі сіл Кам’янка, Суха Кам’янка, Синичино, Тихоцьке Кам’янської сільської ради), без права голосу 21 особа (представники ЗМІ, посадові особи апарату виконавчого комітету Ізюмської міської ради та інші представники).
На початку з інформацією про етапи створення та діяльності робочої групи з організації та проведення громадського обговорення щодо ініціювання добровільного приєднання територіальної громади сіл Кам’янка, Суха Кам’янка, Синичено, Тихоцьке Кам’янської сільської ради до територіальної громади міста Ізюм присутнім розповіла член ініціативної групи Наталія Павлівна Здоровець.
Далі слово було надане члену робочої групи з організації та проведення громадського обговорення щодо ініціювання добровільного приєднання територіальної громади сіл Кам’янка, Суха Кам’янка, Синичено, Тихоцьке Кам’янської сільської ради до територіальної громади міста Ізюм Ірині Володимирівні Восьмерик. Вона коротко проінформувала про етапи реформи децентралізації в Україні та переваги приєднання сіл до міст обласного значення.
Про перспективи розвитку від добровільного приєднання сіл Кам’янка, Суха Кам’янка, Синичино, Тихоцьке Кам’янської сільської ради до територіальної громади міста Ізюм розповів Ізюмський міський голова Валерій Віталійович Марченко. Зокрема, він детально зупинився на питаннях податків, медицини, освіти, житлово-комунального господарства, які безпосередньо цікавили жителів цих сіл. Валерій Віталійович розповів і про подальшу участь у різних грантових державних та європейських інвестиційних програмах, які нині передбачені для новостворених ОТГ.
Представник від Харківського центру розвитку місцевого самоврядування радник з питань децентралізації Віктор Вікторович Нестеренко ознайомив присутніх з процесом створення та досвідом роботи у об’єднаних територіальних громадах на території Харківської області.
Заслухавши всіх доповідачів, мешканці населених пунктів Кам’янка, Суха Кам’янка, Синичино, Тихоцьке Кам’янської сільської ради під час громадських слухань висловили бажання будувати своє майбутнє у складі великої територіальної громади з центром у місті Ізюм. За це рішення проголосувало 185 осіб.
Найближчим часом буде скликано засідання сесії Кам’янської сільської ради, де депутатами будуть розглянуті результати громадського обговорення та питання про надання згоди на добровільне приєднання територіальної громади сіл Кам’янка, Суха Кам’янка, Синичено, Тихоцьке Кам’янської сільської ради до територіальної громади міста Ізюм.
Тож перший крок з приєднання навколишніх сіл до міста обласного значення і створення об’єднаної територіальної громади з центром в Ізюмі зроблено. Впевнені, що таке об’єднання стане корисним як місту, так і навколишнім селам. Разом – і місто, і села мають більше шансів і можливостей для подальшого розвитку та процвітання створеної потужної, дієздатної, спроможної громади.