Офіційний сайт міста Ізюм

433 переглядiв

Керівництво міста із робочою поїздкою відвідало місто Андрихув в Польщі

2. Делегація Чехії, України та Польщі

       Офіційна делегація з нашого міста взяла участь у міжнародній конференції Європейського Союзу «Європа для громадян 2014 – 2020: Життя на перехресті», яка проходила з нагоди урочистих заходів – 250-річчя набуття польським містом Андрихув муніципальних прав.

       До нашої делегації увійшли: Ізюмський міський голова Валерій Марченко, секретар Ізюмської міської ради Артем Єрдаларян, заступники Ізюмського міського голови Михайло Іщук та Володимир Мацокін.

       Це перший офіційний візит міської влади до Андрихува, який проводився у рамках укладеного в минулому році у Тукумсі меморандуму про співпрацю між Ізюмським міським головою Валерієм Марченком та мером міста Андрихув Томашем Заком.

       Також на заході були присутні делегації з міст Бржецлав (Чехія), Фолкерк (Великобританія), Існи-ім-Алльгой (Німеччина), Хоні (Грузія) і Тукумс ( Латвія).

       Під час конференції відбулася церемонія прийняття присяги новими членами конференції та вручення їм пам’ятних медалей, а по завершенню  пройшла презентація делегацій міст-учасників.

       Мер Андрихува Томаш Зак звертаючись до присутніх з привітальним словом зауважив: «Жителі дружніх міст, завдяки Європейському Союзу, протягом багатьох років наполегливо руйнують рештки «залізної завіси», яка повстала над Старим Континентом в 1945 році. Мені дуже приємно, що сьогодні на нашій зустрічі присутні представники з України і їхнє щире прагнення зруйнувати старі кордони та приєднатися до сім’ї Європейських народів».

       В свою чергу, Ізюмський міський голова Валерій Марченко подякував меру Андрихува Томашу Заку за запрошення на конференцію та висловив надію на подальшу співпрацю та дружні стосунки між Андрихувом та Ізюмом.

       В ході особистої бесіди очільники Андрихува та Ізюма домовилися, що в наступному році Андрихув прийме у себе на оздоровлення дітей з Ізюма, а наше місто із задоволенням наступного року на День міста чекатиме у себе в гостях делегацію із Андрихува.

       Також під час зустрічі наша делегація поспілкувалася з представниками свого міста-побратима в Латвії Тукумса. В зв’язку з проведенням цим літом муніципальних виборів в Тукумсі, урочистих заходів з нагоди Дня міста в Тукумсі не проводилося і міська влада цьогоріч Тукумс не відвідувала. Однак міста-побратими домовилися в 2018 році обмінятися повноцінними делегаціями творчих колективів.

       Окрім цього, за посередництвом мера Томаша Зака, представники Ізюма провели перемовини з офіційними делегаціями міст Бржецлав (Чехія), Існи-ім-Алльгой (Німеччина) та Фолкерк (Великобританія) щодо налагодження дружніх зв’язків і майбутньої співпраці.

       Як зазначив Ізюмський міський голова Валерій Марченко: «Міста країн Західної Європи для нас є пріоритетними у налагоджуванні міжнародних зв’язків».

       Наступними днями для учасників конференції проводилися різноманітні екскурсії містом та околицями. Місто Андрихув вміло використовує своє географічне положення та природній потенціал. Найбільш розвинена галузь в регіоні – туристичний бізнес.

       Гірськолижний курорт під назвою «Чорний виноград», приваблює не тільки місцевих туристів, а й гостей з усієї Європи. Для дітей працює мережа розважальних закладів, серед яких парк динозаврів, парк мініатюр видатних архітектурних пам’яток та інші. Садиба Папи Римського Іоанна Павла ІІ відкрита для паломників з усього світу.

       Окрім ознайомлення з практичними знаннями щодо розвитку туризму, представники з Ізюма брали участь у обміні досвідом з питань управління муніципальними (комунальними) підприємствами в Андрихуві, забезпечення благоустрою в місті, а також способами наповнення в Польщі місцевих бюджетів.

       Загальні враження від поїздки у представників нашої делегації залишилися найкращими. Гостинність мешканців Андрихува, чисті вулиці та парки, порядок в місті і європейські дороги нікого не залишили байдужим.

       Такий обмін культурним та управлінським досвідом і встановлення міжнародних партнерських зв’язків – піде тільки на користь для нашого міста.