Офіційний сайт міста Ізюм

250 переглядiв

Керівництво міста з офіційним візитом відвідало місто Хоні в Грузії

1

На запрошення грузинської сторони з нагоди відзначення дня міста Хоні (Імереті, Грузія) з 5 по 10 травня 2018 року делегація міста Ізюм у складі Ізюмського міського голови Валерія Марченка, заступників Ізюмського міського голови Михайла Іщука та Володимира Мацокіна перебувала з офіційним візитом у Грузії.

Це перший офіційний візит міської влади до Хоні. У рамках візиту української делегації сторони підписали Протокол про співробітництво між Муніципалітетом міста Ізюм (Україні) та Муніципалітетом міста Хоні (Грузія), відповідно до якого сторони розвиватимуть співпрацю у сфері регіонального планування та розвитку, підприємництва, туризму, культури та організації й проведення спільних проектів та заходів. На заході були присутні почесні гості – Міністр освіти і науки Грузії Михайло Чхенкелі, Міністр з питань праці, охорони здоров’я та соціальних справ Грузії Давид Сергеєнко та представники Посольства України в Грузії.

У привітальному слові мер міста Хоні Ладо Джурхадзе підкреслив важливість підписання такої угоди. Він також зазначив, що Україна і Грузія завжди мали добросусідські відносини, і тепер, коли українська держава обрала шлях євроінтеграції, Грузія готова поділитися власним досвідом з цього питання.

Перший секретар Посольства України в Грузії Олег Погонець привітав обидві сторони з підписанням такого значущого документу. За його словами, саме дружні відносини між невеликими містами і є тою економічною, культурною та соціальною ланкою, що поєднує людей України і Грузії.

Також наша делегація взяла участь у фестивалі «Хонелоба-2018». Це традиційне культурно-мистецьке свято, на яке кожного року запрошуються представники дружніх для міста Хоні делегацій з різних країн Європи. В рамках проведення урочистостей учасники взяли участь у культурних, мистецьких та спортивних заходах, які передбачають обмін досвідом добросусідських відносин між країнами учасницями.

У рамках культурної програми ізюмчани з екскурсією відвідали історичний музей міста Хоні, де мали змогу побачити експонати археологічного минулого краю: старовинні монети, рушниці, кинджали, середньовічні манускрипти тощо.

Для наших земляків приємно було дізнатися про те, що свого часу в Хоні була на лікуванні українська поетеса Леся Українка. Вони відвідали будинок, де тоді жила видатна письменниця.

Під час перебування в Хоні делегація нашого міста ознайомилися і з структурою та організацією роботи окремих підрозділів грузинської поліції, дізналася про впровадження інноваційних моделей поліцейської діяльності та ефективних методів забезпечення безпеки громадян.

Загальні враження від поїздки у представників нашої делегації залишилися найкращими. Ізюмський міський голова Валерій Марченко подякував грузинській стороні за теплий прийом та висловив щиру надію на подальшу співпрацю та дружні стосунки між Хоні та Ізюмом.

Такий культурний обмін та встановлення міжнародних партнерських зв’язків сприятимуть розвитку нашого міста.