381 переглядiв

Керівництво міста звітувало перед ізюмською громадою

33 

         2 грудня в Міському палаці культури відбулась відкрита зустріч з громадянами міста Ізюм, на якій  про результати роботи за 2016 рік звітували  Ізюмський міський голова Валерій Марченко, секретарь Ізюмської міської ради Артем Єрдаларян, заступники міського голови Михайло Іщук, Костянтин Петров, Володимир Мацокін.

         Перед початком звіту до уваги присутніх був продемонстрований відеоролік, в якому були окреслені основні досягнення міської влади за 2016 рік. Адже саме  цей рік  оголошено роком зростання для нашого міста. “І це не дивлячись на те, що Ізюмський міський голова та його команда після перемоги на місцевих виборах та приступивши до керування, отримали місто в дуже занедбаному стані. Це стосувалося абсолютно всіх сфер життєдіяльності, починаючи з комунального господарства і закінчуючи соціальною сферою в Ізюмі”, – саме з цього розпочав свій звіт Валерій Марченко.

         Тому в перший рік на посаді очільника Ізюма  свої зусилля він зосередив на таких основних напрямах діяльності, як: кадрові зміни керівників, впровадження  сучасних підходів в управлінні структурними підрозділами Ізюмської міської ради; виконання та збільшення надходжень до міського бюджету; встановлення тісних міжнародних зв’язків з іноземними інвесторами; покращення торговельного і транспортного обслуговування населення; забезпечення належного функціонування  освіти, медицини, культури та спорту;  формування позитивного іміджу Ізюма на обласному, загальноукраїнському та закордонному рівні; створення комфортних умов для проживання ізюмчан в місті; забезпечення комплексних заходів із благоустрою міста; боротьба з тіньовою економікою, залучення всієї громади до розв’язання загальноміських проблем, а також повна відкритість влади і абсолютна нетерпимість до корупції.

          І ці значні зусилля були витрачені недарма. Адже протягом звітного періоду відбулось чимало здобутків та досягнень, які Ізюм не бачив вже дуже давно. Це  масштабний ремонт доріг на суму в 12 млн грн,  модернізація вуличного освітлення, завдяки якому енергозберігаючі ліхтарі засвітились у всіх мікрорайонах міста, встановлення дитячих ігрових майданчиків по всьому місту,  збільшення фінансування освіти, медицини, культури, матеріальної допомоги, залучення 1 млн. 240 тис. Євро (це приблизно 37 млн. грн.) інвестицій, завдяки яким проводяться роботи по утепленню закладів соціальної інфраструктури міста.

         Підводячи підсумки свого звіту, Ізюмський міський голова Валерій Марченко зауважив, що вперше за останні п’ять років, показники зростання соціально-економічного розвитку Ізюма, нарешті, дозволили Ізюму позбутися ганебного статусу депресивного міста і відкрити нову сторінку в його  історії. І це стало можливим лише завдяки злагодженій роботі всіх органів місцевого самоврядування у взаємодії з громадою міста Ізюм.

         Після чого звітував про  свою роботу секретар Ізюмської міської ради Артем Єрдаларян,  відзначаючи основні здобутки діяльності Ізюмської міської ради. Це робота сесій в онлайн-режимі, впровадження електронних петицій, взаєморозуміння та плідна співпраця з квартальними комітетами, депутатами від усіх фракцій, відновлення міжнародного співробітництва з  нашим містом-побратимом Тукумс, налагодження зв’язків з іншими містами України, Європи та країнами ближнього зарубіжжя. Артем Гнунович також зазначив, що він особисто спілкується з головою Харківської обласної ради Черновим Сергієм Івановичем і депутатом Харківської обласної ради Ісламовим Вісханом Алавдієвичем, які цілковито сприяють і активно допомагають Ізюмській міській громаді та міській раді. Крім того, Артем Єрдаларян постійно підтримує зв’язок з секретарями Куп’янської, Чугуївської та Тернопільської міських рад, а також секретарем Обухівської міської ради Київської області.

         Заступник Ізюмського міського голови Михайло Іщук детально проаналізував житлово-комунальне господарство міста, використання бюджетних коштів комунальними підприємствами, якість надання комунальних послуг населенню Ізюма. Значна частина доповіді Михайла Олександровича стосувалась саме благоустрою міста та розвитку його інфраструктури. Так, проведена значна робота по впорядкуванню зовнішньої реклами, ліквідовано стихійні звалища, встановлено дорожні знаки по всьому місту, укладено рекордну кількість договорів на вивіз побутового сміття. Наприкінці виступу Михайло Іщук закликав громаду міста Ізюм до співпраці та розуміння спільної мети благоустрою рідного міста та його процвітання.

         Про соціально-економічний розвиток доповідав громаді заступник Ізюмського міського голови Костянтин Петров. “Запорука успішного розвитку міста — наповнений бюджет”, – так він розпочав свій звіт, зупиняючись на основних економічних показниках, зокрема, доходах, видатках міського бюджету, інвестиційній діяльності, розвитку малого та середнього бізнесу:

“72 млн. грн. власних надходжень в бюджет міста Ізюм  за десять місяців 2016 року. Це  111% до плану. 25 млн. грн. – перевиконання міського бюджету.

10 млн. грн. з плати за землю надійшло у 2016 р. до міського бюджету. Це  в 3 рази більше ніж у 2015  році. 16 тис. ізюмчан-пільговиків забезпечено проїздом. Це 400 тис. грн. на рік.

3,5 млн. грн. виділено на  Ізюмський професійний ліцей.

1 млн. 388 тис. грн. виділено на фінансування медицини. Це у 2,5 рази більше , ніж у минулому році.

1 млн. 177 тис. грн. виділено на  фінансування освітніх закладів міста. Це більш ніж в 9 разів ніж у минулому році”.

          Підводячи підсумки, Костянтин Євгенійович підкреслив велику відповідальність підпорядкованих йому структурних підрозділів перед мешканцями міста та запевнив, що міська влада прикладе максимум зусиль для подолання негативних явищ в житті Ізюма та примноження надбань і досягнень.

         “Гуманітарну сферу  я вважаю фундаментом нашого міста, бо з соціальною допомогою, освітньою послугою, культурно-просвітницьким заходом, медичною допомогою місцева влада, практично, співпрацює з кожною людиною, кожною родиною нашого міста. Наша гуманітарна сфера виховує громадянина, торкається його духовної сфери, лікує та слідкує за здоров’ям ізюмчан, захищає від соціальних негараздів та складних життєвих ситуацій в сімях та серед дітей, формує здоровий спосіб життя,  опікується молодіжною політикою та формує імідж нашого міста” , – зазначив у  звіт заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін. Зупиняючись на головних аспектах, він звернув увагу, що вперше за останні кілька років сума фінансування освіти збільшилась вдев’ятеро, медицини — втричі, сфері культури виділено додатково 1 млн. грн.  Одним із основних пріоритетних завдань для структурних підрозділів гуманітарної сфери є  патріотичне виховання молоді, консолідація ізюмської громади та  підвищення громадської активності ізюмчан. Доповідь свою Володимир Володимирович завершив такими словами: “Влада розуміє важливість і непересічність гуманітарної сфери міста. Без її належної підтримки ми не зможемо рухатись вперед, не зможемо відчувати себе містом, не зможемо показати країні та і всьому світу хто такі ізюмчани, чим вони живуть і пишаються, до чого прагнуть.”

         Після завершення звіту, міський голова та його співдоповідачі відповіли на питання присутніх на зустрічі. Так, ізюмчани  запитували про перспективи співпраці з Народним депутатом України Віктором Остапчуком, депутатами Харківської обласної ради від Ізюмщини.

          Також жителів цікавили питання зміни директорів навчальних закладів міста, подальшої долі дитячого будинку, сталого водопостачання в мікрорайон “Верхнього селища”, набуття Меморіального комплексу “Крем’янець” статусу Національного та ін. Питань було чимало, тому міський голова пообіцяв відповісти на них як на офіційні звернення громадян згідно чинного законодавства України.

          На завершення заходу Ізюмський міський голова Валерій Марченко запевнив, що всі важливі для Ізюма проблеми, які накопичувались десятиліттями, будуть, хоч і поступово, але вирішуватись: “За цей рік ми всі згуртувались і стали єдиною командою, яка працює на благо ізюмчан. Я впевнений, що тільки разом, об’єднавшись усією громадою, ми обов’язково досягнемо бажаних результатів. Я дякую всім та кожному з вас, хто щиро доклав власних зусиль для того, щоб 2016 рік для Ізюма став роком зростання”, – на такій оптимістичній ноті зустріч з громадою була завершена.

Електронна платформа Громадський бюджет