100 переглядiв

Масляна іде – до Ізюмської громади сонечко веде

ISO02377

І дрова пиляли, і з колодою танцювали, і млинцями та варениками пригощались… Саме так – весело, креативно, позитивно Ізюмська громада зустріла останнього зимового дня Масляну.
Одне із найвеселіших, найсмачніших та найулюбленіших свят, яке символізує прощання з холодною зимою і зустріч з теплою, бажаною весною, традиційно відбулося на центральній площі міста Ізюм 29 лютого за підтримки Ізюмського міського голови Валерія Марченка та секретаря Ізюмської міської ради Артема Єрдаларяна.
Святкували за стародавніми звичаями – з веселими конкурсами, весняними співами, народними танцями та українським гумором. Відчути енергію, зарядитись позитивом, доторкнутись до народних традицій завітали жителі громади та її гості. Чудова погода того дня порадувала без винятку всіх присутніх. Люди дружно проводжали зиму і зустрічали весну.
Учасники дійства активно брали участь у веселих забавах: танцювали з прив’язаною до ніг колодою, піднімали гирю, пиляли дрова, рахували бублики у в’язці, зривали різнокольорові стрічки на подарунковім колесі. І, звичайно, пригощались смачними золотавими млинцями та пухкими українськими варениками. Бо на Масляну треба грати, жартувати, смаколиками пригощатись, співати й танцювати. А подарунки від спонсорів свята – депутатів Ізюмської міської ради Руслана Марченка, Валентини Тимофеєвої, Валерія Гелли неабияк заохочували дорослих та дітей не сумувати, а ініціативу проявляти. І концертна програма від творчих аматорських колективів та виконавців, яка органічно поєдналася з конкурсами, піднімала настрій протягом усього святкового дійства.
Поза сцено також не було часу сумувати. Всіх охочих частували смачними стравами та гарячими напоями. Для дітей того дня працювали різноманітні атракціони та забави.
Завершилося народне гуляння традиційним обрядовим веселим та колоритним хороводом навколо палаючого опудала Масляної. Високо над центральною площею клубився димок, то догорав символ довгої зими. Його попіл розвіювався за вітром. Наші пращури вірили, що коли згасне остання іскра вогнища, зимонька здасть свої права і нарешті прийде тепла весна з запашними квітами та лагідним сонечком.

Електронна платформа Громадський бюджет