Офіційний сайт міста Ізюм

245 переглядiв

Медійники з Великої Британії – в Ізюмі

MVT09855

Журналістка Люсі Фулфорд та фотограф Тимур Фарукі відвідали наше місто, як одне з тих, що свого часу найбільше в Харківській області прийняло переселенців з Донбасу. Як живеться внутрішньо переміщеним особам на новому місці, як відносяться до них містяни і головне, які умови створені для їх адаптації у доволі непростий період життя, – про це вони дізналися від керівництва міста, безпосередніх переселенців та наочно побачили у ході екскурсії Ізюмом.
Чому лондонських журналістів зацікавило саме наше місто? На це питання Люсі та Тимур відповіли під час зустрічі з Ізюмським міським головою Валерієм Марченком. По-перше, Ізюм – єдине з місць Харківщини, яке розташоване щонайближче до зони воєнних дій. По-друге, спілкуючись з харківськими волонтерами та активістами, вони дізналися що саме наше місто завдяки іноземним грантовим, державним та міським коштам створює найбільш сприятливі умови для ВПО практично у всіх сферах життя. Будуються гуртожитки, ремонтуються дитячі садочки, школи, лікарні, інші об’єкти інфраструктури, пов’язані із наданням послуг, тощо. І що дуже важливо, міська влада та активісти-переселенці активно співпрацюють у всіх цих проектах.
Тож аби переконатися у цьому на власні очі 17 липня вони завітали до Ізюма. Після зустрічі з керівництвом міста та громадськими активістами з числа ВПО, гості у супроводі заступника міського голови Костянтина Петрова відвідали інфраструктурні об’єкти міста, що були облаштовані завдяки іноземним грантовим проектам для підтримки внутрішньо переміщених осіб.
Перший об’єкт, який відвідали англійці – гуртожиток коридорного типу по проспекту Незалежності,65. Відомо, що саме житлове питання є одним з головних для вимушених переселенців. І міська влада, враховуючи це, прикладає багато зусиль, аби за можливості допомагати його вирішувати. За підтримки Німецького банку KfW та Українського фонду соціальних інвестицій цього річ об’єкт зданий в експлуатацію, незабаром відбудеться заселення.
Побували і в «Центрі надання адміністративних послуг міста Ізюма» що по Соборній,52, який також в оновленому приміщенні запрацював на початку 2019 року. Оглянувши офіс, поспілкувавшись із колективом центру на чолі з Анною Кантор, гості з туманного Альбіону побачили сучасно облаштований, по-європейському комфортний центр з кваліфікованим персоналом. Нагадаємо, що грантова допомога на його облаштування надійшла в рамках проекту “Підтримка територіальних громад у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо-переміщених осіб” від Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.
Далі – центральна міська лікарня. Британці не відразу здогадались, що це приміщення є медичним закладом. На перший погляд воно нагадувало їм такий собі готельний комплекс. І лише люди у білих халатах дали зрозуміти, що тут знаходиться багатопрофільний лікувальний заклад, який першим з початку воєнних дій на Сході України приймав поранених бійців з фронту та надавав допомогу цивільному населенню, що за цих обставин опинилися в Ізюмі. Виконуюча обов’язки генерального директора ЦМЛ Надія Пишняк показала вже відремонтовані за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та міського бюджету відділення лікарні та ті, в яких ремонтні роботи ще тривають.
На останок, яскравих кольорів та вражень додав гостям візит у дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №12. До речі, саме цей інфраструктурний об’єкт став одним з перших, куди була залучена грантова допомога того ж Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ. Цей проект став одним з найкращих прикладів взаємодії іноземних компаній та місцевих органів самоврядування не лише на Харківщині, а й в Україні.
Сподіваємося, що візит британських журналістів допоможе нашому місту відкрити ще один шлях до залучення благодійних коштів для покращенні якості життя нашої великої ізюмської громади.