206 переглядiв

Міська влада Ізюма вивчала досвід німецьких фахівців з енергозбереження

 04

Успішна громада, розвинуте місто неможливі без ефективного обміну інформацією, досвідом та впровадження кращих іноземних практик у їх господарювання. З метою консолідації зусиль, направлених на розвиток громад в Україні, з 8 по 12 липня в рамках проекту «Енергоефективність у громадах ІІ», який реалізується в Україні компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), відбувся навчальний візит представників малих українських міст до Федеративної Республіки Німеччина. Учасники навчання побували містах Нойшванштайн, Андекс, Кемптен, Віггенсбах, Бухенберг, Бухлое, Кауфбойрен, Пфронтен, Нессельванг, Фюссен, де ознайомилися з передовим досвідом німецьких громад у сфері енергоефективності та енергетичного менеджменту. Відвідало навчальний форум і керівництво нашого міста. Ізюмський міський голова Валерій Марченко та заступник Ізюмського міського голови з питань житлово-комунального господарства Михайло Іщук протягом тижня знайомились із кращими практиками енергоефективних технологій.
Програма семінару була побудована навколо вивчення заходів з енергоефективності та методів їх впровадження. В рамках заходу були організовані дискусії з мерами та енергоменеджерами відвіданих міст, під час яких детально розглядалися як стратегічні питання впровадження енергоменеджменту в Німеччині, так і практичні проблеми обліку та економії енергетичних ресурсів у містах. Крім того, учасники відвідали об’єкти муніципальної інфраструктури, зокрема модернізовані багатоповерхові будинки, котельню у школі міста Бухлое, «Дім енергії» у Кауфбойрені, що є  одним із найбільш ефективних комерційних будівель в Європі. «Будинок-електростанція» – так називають його німці. На даху будівлі на площі в 250 кв. м знаходиться система фотоелектричних установок. Опалювальне навантаження будівлі щороку складає близько 8кВт /год. на один квадратний метр, що є чудовим результатом.
Як зазначив Ізюмський міський голова Валерій Марченко, проведене навчання є хорошою платформою для обміну інформацією про нові технологічні рішення та впровадження новітніх технологій у сфері енергозбереженя. Завдяки таким заходам Ізюм стає частиною великої міжнародної мережі з обміну досвідом, навчання і запровадження проектів з енергоефективності.
Використовуючи набутий іноземний досвід та знання, міська влада й надалі буде активно впроваджувати в Ізюмі різні форми модернізації та покращення енергетичної ефективності у різних сферах життєдіяльності, а заощаджені на цьому кошти підуть на розвиток та якісне поліпшення соціальної, освітньої, культурно-спортивної, житлово-комунальної інфраструктури рідного міста.

Електронна платформа Громадський бюджет