269 переглядiв

Наша головна мета — виховати здорову націю

Цього року в нашому місті, в роботі органів місцевого самоврядування, відбулись кардинальні зміни. Зокрема, це кадрові зміни, зміни в комунальній,  соціальній сфері. Керівництво міста переконане, що мешканці міста повинні знати про всі зміни, які відбуваються в Ізюмі.  

 Так, навесні цього року, рішенням сесії Ізюмської міської ради було створено перший в нашому місті Футбольний Клуб “Крем’янець”. Про деталі створення клубу, принципи його роботи та значення для нашого міста нам розповів керівник клубу Ігор Мойсейович Шполянський.

   –   Ігор Мойсейович,  розкажіть, будь-ласка, історію створення клубу і кому належить ця ідея?

– Ідея створення клубу назрівала вже давно. І навесні 2016 року у квітні за ініціативи Ізюмського міського голови Валерія Марченка керівництвом міста булу прийнято рішення про створення в нашому місті бюджетної установи ФК “Крем’янець”. А 25 квітня на черговій  13 сесії Ізюмської міської ради 7 скликання більшість депутатів ухвалила рішення про створення в нашому місті першого футбольного клубу. Сезон ігор тоді повинен був розпочатись14 травня, і часу залишалось дуже мало. Тому ми після ухваленого рішення зібрали команду вихованців клубу, при цьому перед нами стояла задача залучити тільки ізюмських хлопців та вихованців Ізюмської міської дитячої спортивної школи. Спочатку зіткнулись із труднощами, адже більшість в команді переважали школярі та молодь до 20 років, які  на більш серйозному рівні ще не грали.  Але не дивлячись на це вже 14 травня ми зіграли на нашому полі з командою             смт. Слобожанське (Зміївський район). 

      –  Тобто можна сказати, що 14 травня 2016 року — перший офіційний дебют команди ФК “Крем’янець”?

– Так. Це дійсно був офіційний дебют в Чемпіонаті Харківської області серед аматорських команд І Ліги.

    –   З яким рахунком зіграли?

– Ми програли з рахунком 0:2. Та вболівальники залишились задоволені. Адже за стільки років для них важливішим була участь нашої команди в чемпіонаті. Бо в нашому місті власної футбольної команди не було більше 20 років. 

       – Яке фінансування клубу сьогодні? Який його річний бюджет?

– Клуб фінансується з міського бюджету. Також нам дуже допомагають благодійними внесками місцеві підприємці та спонсори, за що я і наша команда їм дуже вдячні. Це Віктор Жарков, Сергій Горбатенко, Олег Бондарєв, Валентина Тимофієва, Григорій Пивовар, Сергій Філоненко, Руслан Грош, Ігор Потєхін, Олексій Абрамов, Валерій Гелла, Віктор Безкоровайний та ТОВ фірма “Олімп”, магазин комп’ютерної техніки “Експерт”, БПП «Дніпро», магазин “Свіже м’ясо”,  меблевий магазин “Слон”, розважальний центр “Марс”. Вони неабияк допомагають і підтримують наш футбольний клуб.

– Вистачає вам фінансування?

– Так, поки що вистачає. І я вдячний міській владі за це. У подальшому, можливо, при стрімкому розвитку команди, необхідно буде трохи збільшити суму, яку нам виділяє міська влада. Та це вже потім, не будемо забігати на перед. Наразі свої витрати ми дуже ретельно плануємо, і жодна копійка не залишається без звіту.

– Ігор Мойсейович, ви зараз казали, що коштів на все вистачає. Чи значить це те, що вам  вистачає інвентарю,  обладнання, одягу для спортсменів?

– Так. Звісно. І знову ж таки я повторюсь, що ми вдячні за це міському голові та його заступникам, а також секретарю міськради. Зараз у нас є два комплекти нової форми, достатня кількість м’ячів, тобто, все, що нам потрібно, в нас є.

    –    Це дуже добре. Створення першого в місті футбольного клубу призвело до багатьох змін. Розкажіть про них.

– Наприклад, стадіон мав назву “Локомотив” ще відтоді, як в нас працював Ізюмський тепловозо-ремонтний завод, якому і належав цей спортивний об’єкт. Але це вже в минулому. Кілька  років стадіон належав Управлінню молоді та спорту Ізюмської міської ради, і в цьому році рішенням сесії Ізюмської міської ради цей стадіон вже з однойменною назвою “Крем’янець” та з новим статутом (рішення сесії Ізюмської міської ради 7 скликання — авт.) передали футбольному клубу  “Крем’янець”.

– Скільки сьогодні ФК налічує вихованців, тренерів?

– Вихованці — це ізюмські спортсмени. Як Ви знаєте, в Ізюмі працює спортивна школа, і нікого ми більше запрошувати не будемо (з інших міст та районів — авт.). Наразі команда нараховує 18-22 вихованця, одного тренера — це В’ячеслав Недавній. Завдяки його тренерському таланту наша команда стала вже непогано грати. 

Сподіваюсь, якщо наступного року проведемо нормальні тренувально-навчальні збори, то команда вийде на кращий рівень. Сьогодні наша команда займає 14-ту позицію із 16 команд області, але, скажу чесно, половина ігор ми програли через недосвідченість, і ще кілька ігор — через несправедливе суддівство.  

Та все одне ми задоволені результатом як для новоствореної команди. До того ж, і вболівальники вдячні, бо спортивне свято влаштовуємо кожну суботу. В нас найбільша явка в Чемпіонаті Харківської області.  Це завдяки їм. Навіть якщо ми не дуже вдало зіграли, наші вболівальники все одне приходять і нас підтримують.

– Ви, як керівник клубу, як у подальшому плануєте розвивати футбольний клуб?

– Перш за все, ми плануємо поновити матеріально-технічну базу. Це облаштувати нормальні душові кабінки, туалет, роздягальню, зробити навіс над фан-сектором, вирівняти ігрове поле та багато іншого. Думаю, що наступного року в нас буде один з найкращих стадіонів в області.

Пріоритетом для  нашої команди буде участь в Чемпіонаті Харківської області. Зараз ми, як аматорська команда,  брали участь в чемпіонаті І Ліги. Наша мета — потрапити у  Вищу Лігу Харківської області. Для цього ми вже з листопада почнемо планомірно готуватись до наступного сезону.

Для нас важливий і ветеранський рух. До цього моменту ветерани футболу не брали участь ні в яких чемпіонатах. На наступний рік ми будемо готувати їх на Чемпіонат області серед ветеранів спорту.

Ще один  пріоритет для нас — це розвиток дитячого футболу. Якщо в нас його не буде, то майбутнє нашої команди буде дорівнювати нулю.  Наступного року будемо набирати вихованців 4-6 класів. Будемо звертати увагу на дитячі команди, влаштовувати для них турніри, чемпіонати області і, звичайно, будемо ці команди екіпірувати, допомагати їм, відправляти на змагання всіх  рівнів. Аби росла гідна заміна команді “Крем’янця”.

– Яка вікова категорія вихованців клубу?

– Сьогодні, наймолодшому вихованцю клубу — 17 років. Гравців до 23 років –  близько 80 % в нашій команді, один досвідчений  гравець — 34 роки. За статистикою, в нас наймолодша команда в Харківській області. Також в клубі займається 18 спортсменів-ветеранів. А ще в нас є група підготовки — 10-11 класи. Всі вони ізюмчани.  Керівництво міста поставило завдання — всі гравці повинні бути місцевими  жителями.

– Яке значення створення футбольного клубу має для нашого міста, спортсменів, ізюмчан взагалі?

– Футбольний клуб — це маленька іскорка в спортивному русі нашого міста. Ізюмчани дуже задоволені. Адже, після важких буднів,  майже кожні вихідні можна прийти самому або з родиною на стадіон і вболівати за рідну команду. Також, створення клубу сприяло ще більшій популяризації в нашому місті футболу серед молоді. Завдяки нашій команді ми будемо відволікати молодь від поганих звичок. А це дуже важливо, адже від нас залежить, яку націю ми виховуємо.

– Дякую Вам, Ігор Мойсейович, за розмову, бажаю Вам успіхів та побільше перемог нашій команді.

Електронна платформа Громадський бюджет