80 переглядiв

Новий коронавірус 2019-nCoV: що ми знаємо про нього на теперішній час

5d31592167638-djvvddkl1eburmhnyx5xr695x430jpg_5db1bab50aea2 

В грудні 2019 року в місті Ухань в провінції Хубей – сьоме по розміру місто Китаю, яке налічує близько  11 мільйонів мешканців, став центром спалаху невідомої пневмонії  з глобальними наслідками. Китайські органи охорони здоров’я провили негайне розслідування цих випадків, щоб виявити та контролювати його поширення шляхом ізоляції підозрюваних інфікованих пацієнтів, ретельного моніторингу  їх  контактів та отримання докладних клінічних та епідеміологічних даних.

На початку січня 2020 року китайські вченні виділили короно вірус (CoV) у  осіб  що захворіли в Ухань.

На  даний час відомо що 2019-nCoV є бета – корона вірусом який походить від кажанів. В подальшому всі отримані данні від інфікованих пацієнтів в США були  аналогічні з опублікованими даними в Китаї , що підтвердило єдину появу цього вірусу з резервуару від тварин.

На початку спалаху в Ухань багата кількість пацієнтів були пов’язані з ринком морепродуктів та тварин, що передбачає поширення вірусу від тварин до людини.  Але наступні неділі показали що все більша кількість пацієнтів на була пов’язана з тваринним ринком , що вказувало на постійну передачу вірусу від людини до людини, та який в подальшому поширився за межи Китаю.

Корона вірус був завезений за межи Ухані зараженими мандрівниками,  переважно що пересувались літаками та поїздами. 13 січня перший випадок захворювання на корона вірус за межами Китаю був зареєстрований в Таїланді. За тиждень захворівши виявлено в Японії, Південній Кореї, США, Тайвані. Повертаючись к Ухані на цей момент вже захворіло 15 працівників охорони здоров’я з шістьма смертельними випадками.

22 січня 2020 року комітет з надзвичайних ситуацій  Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я зібрав нараду, щоби визначитися,  чи слід класифікувати спалах інфекції як надзвичайну ситуацію. Але комітет ВООЗ відмовився  це робити через розбіжність своїх членів, та домовився зібратись  через тиждень. Оскільки число випадків  в Китаї збільшилось, поряд зі збільшенням смертельних випадків по всьому світі, 30 січня ВООЗ зібралось знову та визначило спалах 2019-nCoV як PHEIC (надзвичайна ситуація).

Станом на 12.02.2020 рік підтверджено 45 204 випадки з них 5 085 випадків одужання  та 1117 випадків смерті. За межами Китаю виявлено  542 випадки захворювання.

Важлива інформація!

Якщо у людини яка була в Китаї або контактувала з мандрівниками з Китаю, на протязі 14 діб  розвивається лихоманка , появляються симптоми респіраторного захворювання, кашель та  задуха, їй необхідно звернутись до медичного працівника та заздалегідь сповістити за свою мандрівку або контакт з особою яка перебувала в Китаї.

 

 

Адміністрація «Центральної міської лікарні Піщанської Богоматері» .

 

 

 

 

Електронна платформа Громадський бюджет