136 переглядiв

Обережно: амброзія!

Амброзия-1

       Амброзія полинолиста – надзвичайно небезпечний бур’ян,який засмічує всі польові культури,овочеві, плодові, виноград, пасовища, зарості чагарників. Рослина з міцною кореневою системою, яка проникає в грунт виснажуючи його. Вона росте на узбіччях доріг, берегах зрошувальних каналів, ставків і рік та інших необроблюваних землях.

        При середній густоті рослина забирає з одного гектару землі до 2 тис. тонн води. З кожним роком амброзія поширюється на нові території і заглушує культурні посіви.

         Діапазон пристосування цієї рослини дуже великий, а людина своєю недбалістю та безгосподарністю створює найсприятливіші умови для інтенсивного її розмноження. Негативний наслідок ми можемо простежити в Угорщині та Молдові, де рівень засмічення орних площ амброзією складає 60-70% від всієї їх сукупності в цих країнах.

          Цвіте амброзія з середини серпня до кінця жовтня. Під час цвітіння ця рослина дуже небезпечна: пилок викликає у людей алергію (підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршує зір і може викликати набряк легенів).У цей період від її пилку страждають астматики, у яких загострюються приступи бронхіальної астми.

          Боротьба з амброзією залишається актуальною. Кожного року зростає кількість людей, які страждають на алергію. За статистикою  захворюваність серед населення в Європі наближається до 30%. Також в окремих територіях Європи рівень амброзійних алергій досягає 70% серед населення. Поширеність бронхіальної астми та алергічного риніту серед дорослого населення  в Україні  сягає 50 осіб на десять тис. населення, а серед дітей – вдвічі більше.Обережно амброзія.

          Вести боротьбу з цією злісною карантинною рослиною треба усім разом: санепідемстанції, екологічній службі, адміністративно-технічній інспекції, квартальним комітетам, підприємствам, навчальним закладам, громадськості.

          Згідно статті 22 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту» «зобов’язує утримувати земельні ділянки та території в належному санітарному стані не тільки органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, але й всіх громадян».

         Ми живемо в третьому тисячолітті, прагнемо увійти до Європейської спільноти, тому маємо навести порядок у своїй оселі.

 

Електронна платформа Громадський бюджет