118 переглядiв

Обрання підприємцями системи оподаткування на 2020 рік

01

Як правило, новостворені підприємці намагаються самостійно впорядкувати свій бізнес, керуючись уривками інформації. Інколи це призводить до грубих помилок, оскільки недолік знань позбавляє можливості платника податків належним чином прийняти правильне рішення.
Роз’яснення щодо найбільш поширених запитань стосовно перебування на спрощеній системі оподаткування для 1-3 груп дає заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Ізюмського управління ГУ ДПС у Харківській області ПАВЛОВА Інна Володимирівна.

Які документи слід подати до податкової для застосування спрощеної системи оподаткування?

За яких умов ФОП можуть бути платниками ЄП першої – третьої групи?

Чи може ФОП бути платником ЄП другої групи, якщо надає послуги ФО, а оплата вартості послуг здійснюється ЮО, що не є платником ЄП?

Як визначається дохід за попередній календарний рік, у разі прийняття ФОП рішення про застосування спрощеної системи оподаткування з 1 січня наступного року?

Чи може бути платником ЄП ФОП, що надає послуги Інтернет – зв’язку, телебачення та здійснює кур’єрську діяльність?

За яких умов ФОП платник ЄП може самостійно (добровільно) перейти на сплату ЄП, встановленого для інших груп?

В який термін новостворена ФОП має право подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та ставки ЄП, встановленої для першої або другої групи, якщо державна реєстрація проведена в останні дні місяця (30 або 31 числа)?

Чи може ФОП, яка здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що розташований на території ринку, бути платником ЄП першої групи?

Які ставки ЄП встановлені для ФОП – платників ЄП першої-третьої груп?

Чи застосовується ставка ЄП у розмірі 15 відсотків при перевищенні загального обсягу доходу за календарний рік ФОП платником ЄП, яка перебувала протягом календарного року на різних групах платника ЄП, якщо окремо по кожній групі платника ЄП перевищення доходу не відбулося?

Чи мають право ФОП – платники ЄП третьої групи протягом року змінити ставку ЄП?

Який термін подання платниками ЄП третьої групи податкової декларації платника ЄП – ФОП та який строк сплати податку?

До якого контролюючого органу подається податкова декларація платника ЄП – ФОП та здійснюється сплата ЄП?

Який термін подання платниками ЄП першої і другої груп декларації платника ЄП ФОП та які строки сплати податку?

Чи зобов’язані ФОП – платники ЄП, що не мають показників або об’єктів, які підлягають декларуванню (оподаткуванню) подавати податкову декларацію платника ЄП?

Коли фізособа – «єдинник» зобов’язаний застосовувати РРО?

Як визначається обсяг доходу ФОП – платників єдиного податку другої та третьої груп для визначення необхідності застосовування РРО?

Чи може «єдинник» 2 групи продавати пиво?

Приватний підприємець – платник єдиного податку планує взяти на роботу працівника. Як правильно суб’єкту господарювання оформити трудові відносини з найманим працівником?

Якщо приватний підприємець бере на роботу найманого працівника, чи можна допустити такого працівника до роботи у день направлення повідомлення ДПС?

Електронна платформа Громадський бюджет