80 переглядiв

Пенсійний фонд України повідомляє:

1-8-450x300

Згідно ст. 24 Закону України  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» N 1058-IV від 09.07.2003 р. із змінами, неповний місяць роботи,  якщо застрахована особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Тобто якщо в період з 1 січня 2004 року по теперішній час у  застрахованої  особи є неповні місяці  роботи, то вона має право  на доплату.

Для цього необхідно  звернутись до управління Пенсійного фонду  з заявою затвердженої форми. Працівником  управління на підставі даних персоніфікованого обліку про періоди, за які застрахована особа бажає здійснити доплату у сумі, не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, складається  повідомлення-розрахунок. Застрахована особа здійснює доплату в сумі, зазначеній у повідомленні-розрахунку, протягом 10 календарних днів з дня його отримання. Після надходження коштів на рахунки Пенсійного фонду,  особа, яка здійснює доплату до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок, формує і подає до органів Пенсійного фонду України сама за себе відомості про суми доплати.

Особи можуть здійснювати  доплату до мінімального страхового внеску незалежно від того чи вийшли такі особи на пенсію.

Електронна платформа Громадський бюджет