95 переглядiв

Шановні мешканці міста Ізюм!

врач 3

На 28 жовтня 2019 року в Україні зареєстровано 20 випадків дифтерії, з них 18 — протягом жовтня. П’ять випадків підтверджено лабораторно: в Луганській, Хмельницькій, Закарпатській, Тернопільській та Київській областях.         

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем.

Інкубаційний період захворювання – від 3 до 10 днів.  Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом, факторами передачі також можуть бути предмети побуту (посуд, іграшки). 

 Симптоми дифтерії та можливі ускладнення:

 – біль у горлі;

 – підвищена температура;

 – наліт на мигдалинах сірого кольору;

 – осиплість голосу;

 – ускладнене дихання та ковтання;

 – висока температура;

 – набряк слизової оболонки носоглотки;

 – збільшення лімфатичних вузлів.

Найефективніший метод запобігання дифтерії є вакцинація!

Вакцинуватися безкоштовно можна в пунктах щеплення нашого закладу  КНП ЦПМСД м.Ізюм за адресою: вул. Покровська 34 амбулаторія №1, та вул. Заводська 35 амбулаторя №2 Для проведення щеплення треба звернутись до свого сімейного лікаря, з яким ви уклали декларацію.

Наш заклад забезбечений в повному обсязі вакциною для всіх віковіх категорій населення.

Захистити себе можна лише вакцинацією, бо захворювання висококонтагіозне і звичайні профілактичні заходи не будуть дуже ефективними.

 

З повагою

Адміністрація КНП “ЦПМСД м. Ізюм”.

Електронна платформа Громадський бюджет