195 переглядiв

Судову справу вирішено на користь Ізюмської міської ради

017-10

Ізюмська міська рада у січні 2019 року звернулася до Господарського суду Харківської області з позовом про стягнення шкоди, завданої незаконною бездіяльністю органом місцевого самоврядування – Ізюмською районною радою Харківської області. Розглянувши справу по суті, господарський суд Харківської області вирішив спір між Ізюмською міською радою та Ізюмською районною радою Харківської області стосовно сплати енергоносіїв закладів охорони здоров’я, які розташовані на території Ізюмського району Харківської області.     
23 травня 2019 року рішенням Господарського суду Харківської області вирішено стягнути з Ізюмської районної ради Харківської області шкоду в розмірі 503 тис. 133 грн., завдану незаконною бездіяльністю Ізюмської районної ради Харківської області в частині не прийняття рішення саме Ізюмською районною радою Харківської області та не передачі з Ізюмського районного бюджету Харківської області до Ізюмського міського бюджету міжбюджетного трансферту.
Статтею 43 Закону України «про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються такі питання, як затвердження відповідно районних, обласних бюджетів, внесення змін до них, затвердження звітів про їх виконання ; розподіл переданих з державного бюджету коштів у вигляді дотацій, субвенцій між районними бюджетами, місцевими бюджетами міст обласного значення, сіл, селиш, міс районного значення.
Неналежне вжиття відповідних заходів та не прийняття Ізюмською районною радою Харківської області рішення про внесення відповідних змін до районного бюджету на 2018 рік щодо затвердження у складі видатків Ізюмського районного бюджету Харківської області на 2018 рік цільової субвенції Ізюмському міському бюджету на всю суму, яка визначена договором, призвело до прийняття відповідного судового рішення.