620 переглядiв

Турбота чи популізм, або як намагались зірвати роботу депутатів

New Movie (16).Movie_Snapshot

24 грудня відбулось останнє в 2019 році засідання сесії Ізюмської міської ради. Рекордна за своєю тривалістю сесія, до того ж ювілейна – 100 –  пройшла в досить незвичному режимі.

Деякі всім відомі популісти, які не перший раз намагаються зірвати роботу міської влади,  цього разу зібрали невеличку групу підтримки, переважно з пенсіонерів, та з популістичними гаслами прийшли на засідання сесії. Цього разу вони вимагали знизити тарифи на комунальні послуги – тепло, воду та за обслуговування багатоквартирних будинків.

Розуміючи, що будь-яке зниження тарифу, до структури якого включено і заробітну плату, призведе до непоправних дій, прийшли і представники профспілок підприємств, які напередодні провели теж свої засідання та були обурені даними вимогами з боку опонентів міської влади.

Звертаючись до присутніх, представники профспілок намагались обґрунтувати неможливість зниження тарифів. Адже, це призведе до зменшення фонду заробітної плати, звідси – або скорочення, або звільнення працівників. Далі – неможливість надання комунальних послуг. Ізюмчани в такому випадку можуть опинитись без води, без тепла, без чистого подвір’я, з аваріями та мережах тепло- та водопостачання, які нікому буде усувати. А це вже – комунальний колапс.

Та керуючись здебільшого особистими амбіціями, а не турботою про жителів міста, популісти намагались не дати працювати депутатам, підбурювали людей, які прийшли разом з ними. Та тут так званого представника ініціативної групи чекало розчарування.  Адже він заявив, що він виступає від імені 228 людей, підписи яких збирали за громадських зборах. Та виявилось, що ці збори були нелегітимними. Адже після подачі заяви на проведення зборів за місцем проживання до виконкому, керівництвом міста у відповідь був надісланий лист, в якому  було роз’яснення щодо норм  проведення цих зборів згідно чинного законодавства України. Але ініціативною групою це було проігноровано.

Отже, з 228 людей, які були в списку, виявилось, що лише 39 з них зареєстровані у м.Ізюмі згідно реєстру територіальної громади м.Ізюма. Всі інші –   або адреси не існує, або невірні ПІБ.  Тому юридичному відділу виконавчого комітету Ізюмської міської ради Ізюмським міським головою було надано доручення подати заяву до правоохоронних органів на предмет підробки документів та шахрайства.

Тож, висновки щодо того, це спекуляція темою тарифів та популізм чи турбота про ближнього – кожен вже може зробити сам.

Далі депутати приступили до звичної роботи. Першочергово, затвердили головний кошторис громади на 2020 рік – міський бюджет.

Також ухвалили ряд інших питань щодо життєдіяльності Ізюмської ОТГ, зокрема, припинення діяльності КЖРЕП-1, зміни в штатних структурах підрозділів, затвердження міських програм, земельні питання тощо.

Засідання сесії Ізюмської міської ради закінчилось все ж на позитивній ноті – міський голова Валерій Марченко привітав всіх з наступаючими святами та побажав миру, добра, успіхів і такої ж плідної та злагодженої роботи у 2020 році, як і в 2019.

Електронна платформа Громадський бюджет