233 переглядiв

В Ізюмі вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Щороку, традиційно, у 4-ту суботу листопада в Україні згадують жертв великого геноциду, схиляючи голови в жалобі та запаливши свічки пам’яті за невинно вбитими Голодомором українців.

         26 листопада на горі Крем’янець біля Пам’ятного знаку жертвам Голодомору  1932-1933 рр.  відбувся загальноміський жалобний мітинг за участі керівництва міста, працівників підприємств, управлінь, організацій міста, громадськості.

         “Голодне лихоліття тих часів, визнане міжнародною спільнотою актом геноциду проти українського народу, – не просто історична давнина, а незагоєна фізична і духовна рана, яка пекучим болем пронизує пам’ять  і його свідків, і нас з вами”, – зазначив у своєму виступі перед громадою Ізюмський міський голова Валерій Марченко. Також Валерій Віталійович закликав ізюмчан долучитись до  Всеукраїнської Акції  і ввечері запалити свічки та лампади на підвіконнях осель.

         Власними спогадами про ті чорні та голодні дні поділилась Тамара Пивовар.

         Старший науковий співробітник Ізюмського краєзнавчого музею імені М.В. Сібільова Діана Листопад коротко розповіла історичні факти Голодомору 1932-1933 рр. на Ізюмщині.

         Хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих від Голодомору, після чого  поклали квіти та лампади  до пам’ятного знаку.

Заупокійну літію за жертвами  голодоморів здійснили протоієрей Олексій Годлевський та протодиякон Алексій Бєлік.

Електронна платформа Громадський бюджет