183 переглядiв

Відтепер водоканал має спеціальну машину, яка чистить засмічені каналізації

 1

В круговерті щоденних справ більшість людей навіть не замислюється  про систему подачі і зливу води в будинках, в місцях громадського користування тощо. Як вода подається до кранів і куди потім зливається, – це абсолютно майже  нікого не турбує рівно до тих пір, поки система не вийде з ладу. Засмічення каналізації обов’язково трапляється в самий невідповідний момент – на вихідні чи свята, – і працівники Ізюмського водоканалу, звичайно ж,  до сьогодні намагались швидко пробити трубу, в першу чергу механічними засобами очищення каналізації – вантузом і тросом. Або ж, якщо чистка колектору була вкрай необхідна, аби уникнути припинення водопостачання через зупинку водовідведення, підприємство наймало підрядні організації, послуги яких обходились міському бюджету та водоканалу вкрай не дешево. Та й чекати доводилося іноді не один день або навіть і тиждень.

Як зазначив директор водоканалу Михайло Зубко, на балансі ІКВ ВКП знаходиться 40 км старих та аварійних мереж, що складає 48,5% від загальної протяжності централізованої мережі каналізації міста. Тому підприємство  цілодобово проводило роботи по відновленню пропускної спроможності колекторів із залученням наявних сил підприємства та підрядних організацій. Але ситуація  з кожним днем погіршувалась та загрожувала перерости в критичну і неминуче призвела б до екологічної катастрофи, коли більшість абонентів водоканалу залишились би просто без питної води на невизначений час. Адже  каналізаційна система є найбільш важливою ланкою інженерної мережі і, звичайно ж, потребує постійного контролю її працездатності, обслуговуванні і профілактиці. Засмічення каналізації – ситуація, напевно, а, несе за собою безліч незручностей і збоїв. Навіть проста вода має властивість залишати осад, який потім перетворюється в тверду субстанцію, який звужує або і взагалі перекриває просвіт труби, викликаючи аварійну ситуацію із зупинкою водопостачання.

Тому для отримання можливості силами підприємства виконувати роботи по прочищенню трубопроводів централізованої каналізації міста та відновлення їх пропускної здатності вкрай необхідно було придбати спец техніку. Слід зазначити, що міський голова вже два роки поспіль вів перемовини з ХОДА про виділення коштів на закупівлю для міста Ізюм даної техніки. І нарешті в цьому році з обласного бюджету були виділені кошти, на які була  придбана для Ізюмського Водоканалу комбінована машина з каналопромивним та муловсмоктувальним обладнанням   КО-503 ІВК на базі автомобіля МАЗ-6312 2020 року випуску. Ємкість цистерни каналопромивного обладнання складає 5,0м3, ємкість цистерни муловсмоктувального обладнання складає 6,0 м3, глибина всмоктування вакуумного насосу – від 6 до 8 м. Вартість автомобіля складає 4 677,0 тис. грн.

Після проходження навчання обслуговуючого персоналу машина  вже  задіяна в планових та аварійних роботах на мережах каналізації міста.

Це дозволить бути впевненими в тому, що у разі несподіваного виникнення будь-якої надзвичайної події на каналізаційних мережах міста, ситуація завжди лишатиметься під контролем ІКВВКП, яке забезпечить усунення всіх аварійних наслідків у найкоротші строки і таким чином забезпечить споживачам стабільне водопостачання, яке неможливо без  гарантованого надійного відведення стічних вод каналізаційними мережами системи водовідведення міста.  

Електронна платформа Громадський бюджет