277 переглядiв

Візьми дитину в свою родину, подаруй їй сонце

 

Дитинство – фундаментальний період у житті кожної людини, адже саме в дитинстві формується світогляд, закладаються загальнолюдські цінності та основи громадського буття громадянина, і саме в якому середовищі пройде це становлення залежить майбутнє людини.

Традиційно, головним інститутом виховання є родина, яка залишається природнім середовищем, матеріальною й емоціональною підтримкою, необхідною для розвитку особистості.

На жаль, в нашому місті є діти-сироти та діти, які залишилися без батьківського піклування. Так, з різних причин дитина залишається наодинці зі своєю бідою. Змалечку ці діти обділені батьківською любов’ю, турботою. Кожна дитина мріє мати свою люблячу сім’ю – тата, маму, сестричку чи братика, свої іграшки, фотографії, свою кімнату.

Ці діти мають право на особливий захист і допомогу з боку держави, яка займається подальшим їх влаштуванням, в першу чергу – в сім’ї громадян.

У 2009 році в Україні вперше відзначали День усиновлення. Враховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім`ї та з метою підтримки розвитку національного усиновлення. День усиновлення відзначається щорічно. Святкування Дня усиновлення, мабуть, не випадково співпадає із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Імена цих святих символізують найкращі людські почуття та моральні чесноти, які виявляють люди, приймаючи в родини дітей, що за різних життєвих обставин, втратили свої домівки.

З кожним роком в Україні зростає число сімей, які бажають взяти обділеного батьківською ласкою дитину — суспільство стає гуманнішим і більш чуйним до болю чужих людей.

Це свято життєвої мудрості і щирості, це свято розуміння, це свято великої душі та великого терпіння.

Кожна дитяча доля, з тих, хто залишився без рідних батьків – нелегка. Багато зусиль треба докласти, щоб допомогти таким дітям повірити у себе, зрозуміти, що вони є цінністю для суспільства. Щоб дитинство було безтурботним, радісним і щасливим, кожній дитині необхідна батьківська любов, тепло та родинний затишок.

Захист прав та інтересів дітей, і передусім найуразливішої категорії ― дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, створення гідних умов для їх виховання та розвитку є одним із пріоритетів державної політики України. Держава і суспільство відповідальні за долю кожної дитини, яка опинилась у скруті. Життя, безпека, здоров’я, майбутнє дитини залежить від нас, дорослих.

На території України саме усиновлення дитини являється найбільш пріоритетною формою для влаштування дітей-сиріт та тих дітей, котрі в силу певних обставин виявилися позбавленими батьківського піклування.

Усиновити дитину-сироту, полюбити, виховати і виростити як рідну ― цей надзвичайно важливий крок щороку в Україні роблять близько двох тисяч сімей. Саме вони вселяють в дитячі душі і серця віру, надію та любов, роблять дитинство світлим і радісним. Усиновлення дітей – це життєвий подвиг. Батьки-усиновлювачі – це милосердні люди високої моралі, щирого серця та відкритої душі. Усиновлення заслуговує на повагу та пошану оточуючих.

Серце у людини є ― щоб думати не тільки про себе, така давня життєва істина стала змістом життя для батьків-усиновлювачів, прийомних батьків, батьків-вихователів та опікунів.

Так було завжди ― історію і країну творять люди, історію щасливого дитинства творять батьки.

Кожна дитина повинна мати маму і тата!

Мама і тато — два міцних крила в долі дитини, які обіймуть, захистять від негод, підтримають у польоті просторами світу, виведуть у повноцінне самостійне життя. Мамою і татом можна стати, народивши малюка. Мамою і татом можна стати для дитини, усиновивши її.

Перед нами стоїть серйозне і глибинне завдання — формувати в Україні культуру усиновлення, культуру прийняття дитини, культуру відкритості і поваги до усиновленої, прийомної дитини чи дитини під опікою. Треба навчитися любити і поважати дитину щиро, шанувати її самобутність і тоді найкращою подякою дорослим буде самоповага дитини до самої себе, її самодостатність та впевненість в житті.

Щиро вітаємо всіх усиновителів, хай повниться дитячим щасливим сміхом ваша домівка, хай ростуть здоровими і успішними діти, хай щедрість та милосердя Ваших душ заради наших дітей примножується з кожним днем, а Віра, Надія і Любов ніколи не покидає ваші серця!

Щиро вдячні кожній родині, яка прийняла у свій дім обділену батьківською ласкою дитину. Слова поваги висловлюємо тим, хто не злякався труднощів і виховує сьогодні декількох усиновлених дітей. Ви даруєте цим дітям справжнє відчуття рідного дому і батьківську опіку. Вдячні усім, хто щодня допомагає дітям знайти сім’ю, дарує їм віру та надію на краще майбутнє.

Заслуговують на привітання та подяку в цей день працівники усіх служб у справах дітей, Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини. Професійно проводити державну політику у сфері захисту прав дітей, досягти результатів можливо лише з розумом, натхненням, наполегливістю та з великою віддачою частки свого серця. За кожним святом і навіть невеликими досягненнями стоїть щоденна, кропітка і відповідальна робота працівників дитячих будинків та центрів, громадських та благодійних організацій. В цей день слова вдячності всім тим людям, чия наполеглива праця та активна суспільна позиція допомагає розв’язати проблеми дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитина повинна мати маму і тата – це закон життя! Всім, хто причетний до втілення цього закону в життя, велика повага і вітання! З Днем усиновлення!

Служба у справах дітей Ізюмської міської ради дякує всім, хто його пройшов, хто став люблячими і дбайливими батьками, хто взяв на себе відповідальність за долі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для кого «Діти» є одним із найголовніших життєвих орієнтирів, хто здійснив власну мрію бути батьками, а також тих, хто на дорозі до цього важливого рішення! Велика шана і низький уклін вам, дорогі батьки, за ваші чуйні серця і справжню любов до дітей, адже діти – це не тільки джерело радості – це щастя створене працею.

З повагою, працівники служби у справах дітей Ізюмської міської ради

22092016